سیاسی

جمع آوری ۱۰۰ امضا برای استیضاح حجتی/ استیضاح وزیر کشاورزی هفته آینده تقدیم هیات رئیسه می شود

به گزارش نسیم قائن ،حسین مقصودی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص استیضاح حجتی وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ امضا برای استیضاح حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در مجلس جمع آوری شده و هفته آینده تحویل هیات رئیسه مجلس داده می شود.
وی در ادامه افزود: این ۱۰۰ امضا از سوی کسانی جمع شده است که د جریان رای اعتماد به حجتی به او رای اعتماد داده اند و حتی افرادی مانند خود من در دفاع از وی صحبت کردند.
عضو کمیسیون اجتماعی درادامه خاطرنشان کرد: رئیس جمهور و آقای حجتی باید پیام این استیضاح را درک کنند که چه اتفاقی افتاده است که وزیری که موافقان زیادی داشت ظرف ۴ ماه استیضاح می شود.
مقصودی با بیان اینکه این ۱۰۰ امضا در کمتر از دو روز جمع آوری شد عنوان کرد: باید آقای حجتی متوجه باشند که مسیرشان قطعاً اشتباه است که مدافعین وی استیضاح او را امضا کرده اند؛ پیاده سازی اقتصاد مقاومتی که باید از روستاها شروع می شد امروز اتفاق نیفتاده است.
وی ضمن انتقاد از شرایط وخیم دامداران در کشور تصریح کرد: علاوه بر شرایط نامطلوب دامداران، وضعیت گندمکاران، چغندرکاران، برنجکاران و … خوب نیست.
عضو کمیسیون اجتماعی با بیان اینکه اوضاع قنات های کشور به خاطر نبود مدیریت در کشاورزی مناسب نیست تصریح کرد: کشاورزان و باغداران مشکلات زیادی را از ناحیه عدم مدیریت و ساماندهی باغات متحمل شده اند که بی نظمی عظیمی را در این مجموعه به وجود آورده است.
مقصودی با بیان اینکه قرار بود در راستای اقتصاد مقاومتی از کشاورزان حمایت ها بیشتر شود عنوان کرد: دراین مدت سه جلسه با وزیر کشاورزی داشتیم که حمایت از کشاورزان بیشتر شود، اما متاسفانه تغییری در این مسیر به وجود نیامده است.
وی با بیان اینکه حجتی یا توانایی ندارد یا گوش شنوای برای شنیدن انتقادات تصریح کرد: اگر وزیر کشاورزی گوش شنوا یا توانایی ندارد پس باید این کار را به افرادی محول کند که توانایی انجام این کار را داشته و جوانتر هستند.
عضو کمیسیون اجتماعی ضمن انتقاد از رانت هایی که در وزارت جهاد کشاورزی به برخی از افراد برای واردات داده شده است گفت: پیشنهاد نمایندگان به حجتی این است که قبل از آنکه وی استیضاح شود، استعفا بدهد که استعفا برای وی پسندیده تر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا