سیاسی

جلیلی: کولبران بار بی تدبیری برخی مسئولان را به دوش می‌کشند

به گزارش نسیم قائن ،
سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در جمع مردم سنقر گفت: با انقلاب اسلامی مردم ایران دعوت خدا و پیامبر را اجابت کردند و حیات تازه گرفتند.
وی افزود: در برابر انقلاب اسلامی هیچ گاه شیاطین بیکار ننشستند و همانطور که در برابر تمام انبیاء و پیامبران الهی نیز ایستادند تا مانع حرکت آنها شوند، در برابر انقلاب ما هم که ادامه حرکت انبیا بود مام تلاششان را به کار بستند.
جلیلی ادامه داد: امروز بزرگترین دغدغه دشمنان ایران این است که چرا علیرغم تمام امکانات و قدرت فراوانی که دارند، انقلاب اسلامی همچنان پابرجاست و با پیشرفت در عرصه های مختلف به مسیر خود ادامه می دهد؟
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: کاری نبوده که دشمنان بتوانند علیه ما انجام دهند اما انجام ندهند، اما باز هم نتیجه ای نگرفتند. ۸ سال بر ایران گزینه نظامی و جنگ را تحمیل کردند، بسیاری از مسئولین اصلی و رده بالای کشور را ترور کردند، سالها فشار و تحریم های مختلف و شدید را بر ایران اعمال کرده اند اما بازهم به نتیجه نرسیدند. چرا رییس جمهور امریکا که مدعی است این کشور باید جهان را رهبری کند، اعلام می کند با ۳ کشور باید مقابله کند که یکی از آنها ایران است؟
وی افزود: همزمان با همه اقدامات شان علیه ایران، در فضای رسانه ای نیز پمپاژ یاس و ناامیدی می کنند تا القا کنند که جمهوری اسلامی ناکارآمد است! پس اگر ناکارآمد است چرا اینقدر علیه ایران اقدام می کنید؟ اگر ایران ضعیف و ناکارآمد است پس چرا این همه استراتژی و راهبرد برای مهار ایران ارائه می دهید؟ پس چرا اینقدر علیه «به قول خودتان ایران ناکارآمد» توطئه و اقدام می کنید؟
جلیلی خاطرنشان کرد: هنوز هم نتوانسته اند رمز موفقیت ایران را بفهمند چون هنوز فرق مردم سالاری دینی را با نظام های سیاسی فانتزی خودشان نمی دانند. چون مردم آنها حداکثر یک رای می دهند می روند ولی مردم ایران فقط در انتخابات رای نمی دهند، می گویند ما جان خودمان را هم در راه اسلام می دهیم. منبع اصلی قدرت جمهوری اسلامی پیوند مردم با ولایت و نظام است و تمام تلاش دشمن این است که این قدرت را تضعیف کنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه اگر مسئولان نظام نیز ضعفی داشته باشند مردم بدبین می شوند، گفت: انقلاب اسلامی را امید مردم حفظ می کند و به همین دلیل ضعف هایی هم که امروز وجود دارد باید برطرف شود، نباید از چشم ما دور بماند و همزمان باید نقاط قوت مان را نیز تقویت و ادامه دهیم.
جلیلی در ادامه با اشاره به بازدیدش از روستای شیخ صالح در منطقه صفر مرزی گفت: در آنجا بسیاری از جوانانی را دیدم که مشکل اصلی شان بیکاری است. چرا از فرصت های کشاورزی و دامداری این استان برای حل معضل بیکاری استفاده نمی شود؟ از همه مهمتر چرا از فرصت های اقتصادی «مرز» مانند مجاورت با عراق برای صادرات به خوبی استفاده نمی شود؟
وی افزود: چرا باید جوانان این منطقه به خاطر بیکاری باید کولبری کنند؟ کولبران بار بی تدبیری و بی مسئولیتی برخی مسئولان را به دوش می کشند. این جوانان می توانند به صادر کنندگان تولیدات اساسی به کشورهای همسایه تبدیل شوند تا تولید کشور هم رونق بگیرد. ایران که از سخت ترین نبردها مثل جنگ نظامی پیروز بیرون آمده حتما می تواند مشکل بیکاری را هم حل کند.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: این تعبیر رهبر معظم انقلاب است که ما نباید به وضع موجود رضایت دهیم و برای حل مشکلات نیز بن بست نداریم و چنین امری با «تفکر انقلابی» ممکن خواهد شد. در بازدید از روستای کوییک دیدم همان نیروهای انقلابی که در جنگ تحمیلی «بازی دراز کرمانشاه» را «آزاد» کردند، امروز دارند «مناطق زلزله زده کرمانشاه» را «آباد» می کنند.
جلیلی در پایان گفت: بسیاری از نیروهای انقلابی بعد از بازگشت از سفر اربعین به خاطر زلزله حتی به تهران برنگشتند و از آن روز تا الان مشغول خدمت رسانی و ساخت مسکن به زلزله زدگان هستند به طوری که هر ۲۷ روز یک مسکن تازه ساخته شده آن هم با جدیدترین فناوری های ساختمانی درست می کنند و تا امروز نیز چند واحد از این مسکن ها را به مردم تحویل داده اند که چنین دستاوردی حاصل تفکر انقلابی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا