سیاسی

جلیلی: مدعیان حقوق بشر در جهان «تزویر و بی‌منطقی» را دنبال می‌کنند

به گزارش نسیم قائن ، سعید جلیلی دراجتماع بزرگ مردم ولایتمدار بیرجند در محکومیت هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر رحمت درمسجد امام حسین (ع) اظهار داشت:کسانی که مدعی دموکراسی وحقوق بشر هستند و ادعای خلع سلاح هسته‌ای را دارند خود ۵ هزار کلاهک هسته‌ای تولید کرده‌اند.
وی با بیان اینکه یک سوال اساسی شاید ذهن بسیاری از مردم ایران و جهان را درگیر کند، افزود: آن سوال این است که چرا در میان این همه رویدادهایی که در جهان وجود دارد موضع ایران در صدر اخبار رسانه‌ها قرار دارد.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: آیا واقعا کارکرد چند سانتریفیوژ اینقدر مهم است که تمام کسانی که خود را قدرت بزرگ دنیا می‌دانند جمع شوند و بگویند مهم‌ترین مسئله ما چنین مباحثی است.
جلیلی با بیان اینکه باید دید چرا این بحث‌ها مطرح می‌شود و چه اتفاقی افتاده است، بیان کرد: واقعا این موضوعات چه اهمیتی دارد که مردم خیلی از کشورهای دیگر هم این را بارها بیان می‌کنند.
وی گفت: در ادامه همین سوال باید این سوال نیز مطرح شود و آن این است که در جهانی که این همه ادعای تمدن و حرف داشتن در عرصه‌های مختلف دارند چیست که برای آنها نادیده گرفتن باورها و اعتقادات بیش از یک میلیارد مسلمان اهمیت پیدا می‌کند.
جلیلی افزود: جسارت به پیامبر اکرم (ص) مهم‌ترین کار برای نادیده گرفتن باورهای مسلمانان است و آن را سوق می‌دهند به سمت رفتارهایی که هیچ منطقی برای آن نمی‌توان پیدا کرد و اگر بتوانیم برای این سوال یک پاسخ صحیح پیدا کنیم شاید بسیاری از نکات دیگری که امروز در صحنه بین‌الملل هم ساری و جاری است را بهتر بتوانیم درک کنیم.
وی بیان کرد: واقعا چرا موضوع ایران اینقدر اهمیت دارد و ساخت و کارکرد چند سانتریفیوژ آن هم زیر نظر بازرسان آژانس اینقدر اهمیت پیدا کرده است.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: کشورهایی که خودشان هزاران کلاهک هسته‌ای دارند و همین امروز مشغول تولید و ساخت سلاح هسته‌ای هستند و نسل جدید آن‌ سلاح‌ها را دارند همان قدرت‌های امروز مدعی هستند که چند سانتریفیوژ که در اینجا کار می‌کند می‌تواند امنیت جهانی را به خطر بیندازد.
جلیلی افزود: چرا چنین ادعاهایی دارد مطرح می‌شود و امروز اگر این نوع نگاه را بخواهیم خود بفهمیم باید بدانیم که چه مناسبتی در جهان شکل گرفته است.
وی بیان کرد: به خوبی می‌دانید که تقریبا ۷۰ سال است که در جهان برخی از قدرت‌ها بعد از جنگ جهانی اول مناسباتی را شکل دادند و این مناسبات آن است که چند قدرت می‌تواند یک امتیازات ویژه و یک انحصاراتی داشته باشد.
امتیاز وتو تنها مختص قدرت‌های بزرگ
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: بعضی از این‌ها که برخی می‌توانند امتیازاتی داشته باشند و برخی نمی‌توانند خیلی روشن و واضح است.
جلیلی با اشاره به اینکه یکی از این امتیازات مانند امتیاز وتو است، تصریح کرد: در راستای این امتیاز چند قدرت می‌توانند آن را داشته باشند و بقیه نمی‌توانند از این امتیاز برخوردار شوند.
وی تصریح کرد: حالا اگر یکی از این قدرت‌ها به کشوری ظلم کرد و کسی خواست از آن کشور شکایت کند باید به شورای امنیتی شکایت کند که خود او در آن جا حضور دارد.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: حتی اگر در بعضی اوقات کشوری از کشوری که ظلم کرده شکایتی کرد و همه از او حمایت کردند کشوری که ظلم کرده می‌تواند این حمایت را وتو کند.
جلیلی بیان کرد: این چیزی نیست که مربوط به تاریخ باشد و مختص همین امروز است که چنین مناسباتی در همین جهان متمدن انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه تنها این موضوع نیست و همین موضوع هسته‌ای یا ام پی تی در بند یک و دو آن آمده است که این چند قدرت می‌توانند سلاح هسته‌ای داشته باشند و دیگران نباید داشته باشند و چنین انحصاراتی شکل گرفته است.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: مبنای این محاسبات طبق نظر آنها مبنای دموکراسی، حقوق بشر و عدالت شکل گرفته اما منطق ثابت و قدیمی استکباری است و می‌گویند چون زور ما از بقیه بیشتر است و به صراحت این موضوع را بیان می‌کنند.
وی افزود: در چنین فضا و مناسباتی که در جهان می‌بینید کشوری پیدا می‌شود که می‌ایستد و می‌تواند اراده خود را به بقیه تحمیل کند.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: در مباحث استراتژیک و راهبردی پیروزی به همین معنا است یعنی کسی که در جنگ اراده‌ها بتواند اراده خودش را به طرف مقابل تحمیل کند.
جلیلی بیان کرد: حتی همه قدرت‌ها عروسکی مانند صدام را تحریک، کمک و پشتیبانی می‌کنند و هر آنچه نیاز دارند به او می‌دهند و امروز شاهد هستیم با ایستادگی این ملت صدام کجاست و ملت ما در کجا قرار دارد.
عضو تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: در موضوع هسته‌ای نیز به صراحت بیان می‌کنند که ما می‌خواهیم ایران هسته‌ای نشود و هر آنچه که دارند بسیج می‌کنند که جلوی اراده یک ملت را در استفاده صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای بگیرند اما این ملت اراده می‌کند و هسته‌ای می‌شود.
جلیلی بیان کرد: باید دید چرا این اتفاقات رخ می‌دهد زیرا ملتی در عصر حاضر این پیام خدا را شنیده و اجابت کردند و یک حیات جدید پیدا کرده‌اند و آنها این را می‌دانند و اگر این یک باور قرآنی ما بود امروز یک تجربه عینی برای همه شده است.
وی تصریح کرد: دشمن می‌داند این حرکت از جنس حرکت‌های دیگر نیست و بلکه یک شجره طیبه است و این ثمرات جدید را می‌‌بیند و می‌داند دارد یک تمدن جدید شکل می‌گیرد.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، گفت: دشمن می‌داند که یک تمدن جدید در عرصه بین‌المللی دارد ظهور و بروز پیدا می‌کند و این تمدن می‌تواند اراده خودش را به دشمن تحمیل کند و نه تنها مقاومت نمی‌کند بلکه پیشرفت می‌کند.
جلیلی بیان کرد: دشمن با وجود این نتایج احساس خطر می‌کند از این رو چند تا سانتریفیوژ هم برای دشمن مهم می‌شود و می‌فهمد تمدنی که دارد شکل می‌گیرد همان اسلام ناب محمدی است.
وی افزود: این جسارتی که امروز ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) شده این طور نیست که نفهمند چه دارند می‌کنند بلکه می‌فهمند که یک تمدن و حیات جدید در جوامع بشری شکل می‌گیرد و این تمدن و اندیشه ناب این قدرت را دارد که اندیشه خود را محقق کند و موفق شود.
جلیلی بیان کرد: در پنج قرن یک تمدن بی‌رقیب بر یک مبنای غلط شکل گرفته و بر آن اساس منافع خود را دنبال می کرده است و اگر جنگ و روابطی هم بوده است در همان پوشش تمدن غربی بوده است.
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا