سیاسی

جلوگیری از میلیاردها تومان خسارت به کشتی های ایرانی در خلیج عدن

به گزارش نسیم قائن ، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری ظهر جمعه سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهار کرد: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران که تا قبل از انقلاب در شرق تنگه هرمز و شمال دریای عمان حضور داشت امروز در دریاهای آزاد حضور دارد.
وی افزود: نیروی دریایی ارتش برای مقابله با ایران حراسی تا کنون در ۶۰ بندر دنیا پهلو گرفته‌ است و حضور ما در اقصی‌نقاط دنیا مثل شمال اقیانوس هند، دریای چین، خلیج عدن، دریای سرخ و اقیانوس اطلس برای نشان دادن قدرت ایران وبه اهتزار در آوردن پرچم پرافتخار کشورمان بوده است.
معاون هماهنگ‌کننده ارتش بیان کرد: تا امروز چهارهزارو ۲۰۰ کشتی تجاری و نفتکش در منطقه بحران زده توسط نیروی دریایی اسکورت شده و امنیت آنها را برقرار کرده‌ایم تا خط مواصلاتی جمهوری اسلامی ایران آسیب نبیند و به خیلی از کشتی‌های کشورهای جهان نیز کمک کرده‌ایم.
سیاری تاکید کرد: امروز اگر در خلیج عدن حضور مستمر نداشته باشیم کشتی‌های ما مورد تهاجم قرار می گیرند و میلیاردها تومان خسارت به آنها وارد می‌شود.
وی در خصوص حضور نیروی دریایی در دریای مکران گفت: توسعه مکران در دستور کار ارتش است زیرا برای تجارت در دریا نیازمند امنیت هستیم و بدون امنیت اتفاقی در کشور نمی‌افتد.
معاون هماهنگ‌کننده ارتش خاطرنشان کرد: اگر منافع و مرزهای دریایی جمهوری اسلامی ایران مورد تعرض قرار گیرد نیروی دریایی ارتش و سپاه جواب محکمی با متجاوزان خواهند داد.
منبع : مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا