سیاسی

جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قاین + تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، مراسم جشن فارغ التحصیلی ۲۵ دانشجوی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی قاین شب گذشته در محل سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد .
حجت السلام علی رحمانی امام جمعه قاین واستاد دانشگاه آزاد قاین دراین مراسم اظهارکرد: تفاوت بین انسان وحیوان مسئله عقل است و چنانچه عقل از انسان گرفته شود موقعیتش ازسایر حیوانات هم پست تر خواهد شد .
وی افزود: در دنیای حیوانات تمامی نیازمندی هایی که نیازهای آنهارا مرتفع گرداند به وسیله غریزه به آنها تعلیم داده است و انسان هم بخشی از نیازمندیهایشان به وسیله غریزه یاد میگیرد اما بسیاری از نیازمندیهای انسان و رتق و فتق امور انسان به خود انسان واگذار شده زیراکه به او قدرت تعقل ،اختیار و انتخاب داده شده است
استاد دانشگاه آزاد اسلامی قاین ادامه داد:اگر از چنین انسانی که بخش اندکی از معلومات او غریزی است ،عقل از او گرفته شود قطع یقین به جُرگه حیوانات نزدیک ونزدیک تر می شود تا جایی که تکلیف از او برداشته می شود و در سلولهای تیمارستان حتی به زنجیر هم بسته می شود.
حجت الاسلام رحمانی گفت: عقل موهبت الهی است و آن را به دو وسیله می شود تقویت کرد.
وی ادامه داد: یک از راههای تقویت عقل به وسیله تجربیاتی است که به مرور زمان وگذشت عمر انسان فرامی گیرد و دیگری هم به وسیله ورود به مکتب و مدرسه واز محضر معلم واستاد استفاده کردن است که بدین وسیله برعلم ودانش انسان افزوده می شود.
امام جمعه قاین با اشاره به روایتی از امام علی(ع) گفت: ایشان فرموده اند ما دوعلم داریم علمی که مادر زادی ماست و علمی که در کلاس درس فرا می گیریم .
وی افزود:علمی که مادر زادی ماست همان عقل مادرزادی است ولی همه افرادی که از مادر متولد می شوند از نعمت عقل برخوردار نیستندو اگرچنانچه فردی از این نعمت عقل و هوش و استعداد برخوردار باشد نعمت فوق العاده بزرگی را خداوند در اختیار او نهاده است.
حجت الاسلام رحمانی گفت:مسئله عقل بسیار ارزش دارد وبه وسیله تحصیل می توان بر عقل افزود.
خطیب جمعه قاین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امکان دارد فردی که دارای عقل مادر زادی هم نباشد و درس هم بخواند ولی تازمانی که بر اساس فرمول ریاضی حرکت می کند مسائل را درست هم حل کند ولی زمانی که پا به عرصه خانواده می گذارد دریک جاهایی کم می آورد.
وی تصریح کرد:عقل مادر زادی نعمت بسیار بزرگی است که درکنار این عقل به هرمقداری برکلاس درس انسان افزوده شود حرمتش بالا وبالاتر می رود تا جایی که قرآن می فرماید :همه انسانهاهم سطح هستند اما ما افراد را به وسیله ایمان و علم در جامعه برمی کشیم و تشخّص پیدا می کنند.
حجت الاسلام رحمانی در پایان گفت: دراسلام چیزی به نام فارغ التحصیل شدن را نداریم و روزی بیاید که تمام مادران جامعه ما از تحصیلات بالا و والایی برخوردار باشند.
دکتر مختاری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قاین در ابتدای جلسه اظهارکرد: این مراسم پنجمین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قاین است که تاکنون برگزار شده است .
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی قاین از سال ۱۳۷۹تاسیس شد و تاکنون ۴هزار فارغ التحصیل داشته است ودر حال حاضر حدود ۱۲۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف دارد که از این تعداد بیش از ۴۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ،۵۰ دانشجو در مقطع دکترا در دورشته حسابداری و روان شناسی مشغول به تحصیل هستند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا