سیاسی

جشن سالانه تجلیل از جوانان منتخب قاینات برگزار نمی شود

به گزارش نسیم قائن ، شورای اسلامی شهر قاین بدلیل مشکلات مالی و عدم همکاری شهرداری در پشتیبانی کمیسیون فرهنگی جشن سالانه تجلیل از جوانان منتخب شهرستان را برگزار نمی کند .
شورای اسلامی شهر قاین اما در حالی که قادر به برگزاری جشن تجلیل از جوانان منتخب شهرستان نیست در نکوداشت یکمین سال انتصاب یحیی پور بعنوان شهردار قاین آیین جشن و تجلیلی را برای وی برگزار کرد .
آیین جشن یکمین سال انتخاب و انتصاب شهردار قاین در حالی با مصوبه شورای اسلامی شهر قاین برگزار شد که هیچکدام از پروژه های شهرداری و بازگشایی های معابر شهری که برای بازگشایی قریب الوقوع آن قول داده شده بود و همچنین توسعه فضای سبز و زیبا سازی معابر شهرستان به نتیجه مطلوب نرسیده و اراده و توانی بر اتمام بسیاری از پروژهای نیمه تمام در شورای شهر و شهرداری مشاهده نمی شود .
سعید شهرستانی رئیس کمیسیون عمران شورای شهر قاین در خصوص علت تأخیر چندین ساله در بازگشایی معابر شهری می گوید بازگشایی خیابان کمال، فرخ آباد، امام حسین(ع) و ابوطالب دارای تأخیر ۱۰ تا ۱۵ ساله می باشند و شهرداری نتوانسته خواسته معارضین را تأمین و موافقت مالکین را جلب نماید و البته قوانین راهگشایی نیز در این خصوص نداریم .
وی در ادامه می افزاید شهردار قاین در بدو شروع به کار قول ایجاد ۷ پارک و توسعه فضای سبز شهر قاین را اعلام و از اولویت های کاری خود مطرح نمود که تا کنون هیچ کدام محقق نشده است .
همچنین شورای اسلامی شهر قاین آیین تجلیل یکمین سال خدمت یحیی پور شهردار قاین را در حالی برگزار کرد که بدلیل مشکلات مالی، مراسم تجلیل سالانه رتبه های برتر و جوانان موفق شهرستان در حوزه های آموزشی، ورزشی و فرهنگی – هنری و دانشگاهی که با همکاری و مشارکت دیگر دستگاه های اجرایی و با هدف انگیزه بخشی و تقدیر از جوانان توانمند قاینات برنامه ریزی می شد، را تدبیر نکرده و مصوبه ای برای برگزاری آن نداشته است .
علی برنا رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قاین نیز با اشاره به عدم برگزاری بسیاری از برنامه های فرهنگی و از جمله جشن سالانه تجلیل از نخبگان و جوانان برگزیده مسابقات فرهنگی – هنری – ورزشی و کنکوری می گوید شهرداری مانع کارهای فرهنگی است و کار فرهنگی را حمایت نمی کند .
برنا در ادامه می افزاید ۵ مرتبه درخواست کمک برای امور فرهنگی و از جمله تأسیس مرکز قاین شناسی و کمک به کتابخانه ها را به شورا و شهرداری ارائه نموده ام ولی شهردار بصورت مشخص کمیسیون فرهنگی را حمایت نکرده است .
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قاین در خاتمه اظهار می دارد واقعا دلسرد شده ام و به روزمرگی افتاده ایم و بدنبال ترک کمیسیون و تعطیلی آن هستم .
در مراسم تجلیل شهردار قاین که فرماندار و مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان حضور داشتند همچنین امام جمعه قاین برخی اقدامات غیر کارشناسی شهرداری را مورد نقد و انتقاد قرار داد و گفت مسئولیت عدم توجه به نظرات کارشناسی و استاندارد سازی معابر شهری با شهردار و شورای اسلامی شهر می باشد و بایستی پاسخ گوی اتفاقات و خون های به ناحق ریخته عابرین باشند .
جشن تجلیل شهردار قاین البته برای کارگران شهرداری قاین خالی از لطف نبود و در کنار هدیه سفر زیارتی که شورای شهر به خانواده یحیی پور تقدیم کرد بار دیگر قول داد سفر زیارتی به تأخیر افتاده کارگران را پیگیری می کند و پنجاه کارگر شهرداری را به عتبات اعزام خواهد کرد .
گزارشگر:محمدرضا فرخی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا