سیاسی

جشنواره فیلم فجر|روند پیش فروش بلیت‌های جشنواره در ساعات اولیه

به گزارش نسیم قائن ، صبح امروز شنبه ۳۰ دی‌ماه سایت فروش بلیت‌های سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر طبق برنامه ریزی در ساعت ۱۰ صبح بازگشایی شد. بلیت فروشی که همواره یکی از اتفاقات پرحاشیه جشنواره فیلم فجر بوده است و انتقادات بسیاری به آن وارد بوده است؛ اما امسال فروش بلیت‌های سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر چگونه بود؟ شاید بد نباشد که پاسخ این سؤال را در چند بخش بازخوانی کنیم.
نخست سایت فروش بلیت‌های جشنواره؛ یکی از ایراداتی که همیشه به جشنواره فیلم فجر وارد بوده مشکلاتی که هر سال در ساعات اولیه خرید بلیت‌های جشنواره مخاطبان با آن رو به رو هستند، مشکلاتی که خبر از ناتوانی جشنواره‌ در پیش فروش بلیت‌ها را می‌دهد و این موضوع اتفاق بدی برای آغاز به کار یک جشنواره است. امسال و در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر با کمال ناباوری سایت پیش فروش بلیت‌های جشنواره، در ساعت اولیه فروش بلیت‌ها به هیچ عنوان با مشکل مواجه نشد و مخاطبان به راحتی توانستند بلیت‌های جشنواره را خریداری کنند. شفافیت ارائه ظرفیت‌های باقی مانده از سانس‌های باقی مانده سینما‌های نمایش دهنده فیلم‌های جشنواره، یادآور صحبت‌های چند هفته گذشته سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
دوم اشتیاق برای خرید یک سری بلیت‌ها بیشتر بود؛ به راحتی در طی پیش فروش بلیت‌های جشنواره فیلم فجر قابل فهم بود که اشتیاق مخاطبان برای خرید یک سری از فیلم‌های جشنواره بیشتر بود و آن سری بخش سودای سیمرغ ۲ بود، سری که در آن فیلم سینمایی «به وقت شام» حاتمی‌کیا حضور به نمایش در می‌آید. البته این شور و هیجان در بسیاری وجود دارد و همه می‌خواهند زودتر ببیند که این کارگردان نام آشنای سینمای ایران در تازه‌ترین تجربه کارگردانی‌اش چه چیزی را به ارمغان آورده است. شاید یکی از دلایل این شور و هیجان بسیار مخاطبان به دیدن فیلم‌ ابراهیم حاتمی‌کیا، داستان متفاوت تازه‌ترین ساخته این کارگردان است.
سوم مخاطبان بیشتر طالب چه مکانی برای دیدن فیلم‌های جشنواره بودند؟؛ در روند پیش فروش بلیت‌های سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر، اولیت مخاطبان در خرید بلیت‌ها،‌ پردیس‌های سینمایی بودند. پردیس‌هایی که قابلیت نمایش فیلم‌ها با کیفیت بالایی هستند و می‌تواند صدای فیلم‌ها را با کیفیت دالبی پخش کنند. در این روند ساعت‌های محبوب خرید مخاطبان برای دیدن فیلم‌های جشنواره فیلم فجر، سانس‌هایی بودند که در بین ساعت ۱۷ تا ۲۲ قرار داشتند.
چهارم ساعت اولیه فروش بلیت‌های جشنواره فیلم فجر؛ طبق برنامه ریزی سایت فروش بلیت‌های سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر راس ساعت ۱۰ صبح بازگشایی شد و از همان دقایق اولیه بازگشایی سایت با استقبال بسیاری رو به رو شد. با این که تعداد بسیاری از مخاطبان برای خرید بلیت‌های جشنواره فیلم فجر به یکباره وارد سایت شدند، سایت به هیچ عنوان دچار مشکل نشد و قدرت به کار خود ادامه داد. روند پیش فروش بلیت‌ها به این گونه بود که ظرفیت سینما‌های «فرهنگ۲»، «آزادی سالن اصلی»، «چارسو۱»، «شهر فرنگ»، «فرهنگ۱»، «چارسو۵» و «شهر قصه» به ترتیب در اولین ساعت فروش بلیت‌ها، به پایان رسیدند.
جمع بندی؛ امسال و در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر شاهد اتفاقات خوبی هستیم، اتفاقاتی که اولین آن مراسم قرعه کشی نمایش فیلم‌ها در کاخ جشنواره بود و امروز پیش فروش موفق بلیت‌های قدم بعدی آن بود. حال باید دید که آیا سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر به این روند خود ادامه می‌دهد؟
انتهای پیام/
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا