سیاسی

جرائم خرید اینترنتی در خراسان جنوبی ۲۰ درصد کاهش یافته است

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ غلامرضا حسینی روز دوشنبه در همایش تجارت الکترونیک توسعه کسب و کار و خرید اینترنتی خراسان جنوبی در بیرجند افزود: در تجارت الکترونیک هدف این است که کالا بدون واسطه به مشتری برسد، برای محقق شدن این مهم فرهنگ صداقت باید در جامعه رواج یابد.
وی گفت: فرهنگ سازی به استفاده از تجارت الکترونیک و ارائه آموزش های لازم در این زمینه سبب جلوگیری از کلاهبرداری های اینترنتی می شود.
رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی به ضریب نفوذ اینترنتی در کشور اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر از ۷۷ میلیون نفر جمعیت، ۵۵ میلیون کاربر اینترنتی هستند.
حسینی ادامه داد: آمارها حاکی است که ۷۱ درصد ایرانیان از خدمات اینترنت برخوردار هستند که در مجموع از این تعداد حدود ۱۵ میلیون نفر در عرصه توسعه و تجارت کار فعالیت دارند، در حالیکه دو میلیون کاربر به نحو مطلوب از اینترنت استفاده می کنند.
وی با اشاره به اینکه از بین ۷۰ کشور دارای تجارت الکترونیک، ایران در جایگاه ۶۹ قرار دارد، اظهار کرد: ایران باید در عرصه تجارت الکترونیک بیشتر تلاش کند تا به کشورهای توسعه یافته نزدیک تر شود.
وی افزود: خرید اینترنتی دارای مزایای زیادی است اما از طرفی مخاطره های دارد که بی توجهی به آنها می تواند تجربه ناموفق و نارضایتی مشتریان را به دنبال داشته باشد.
به گفته حسینی پلیس فتا با تمام توان در دنیای مجازی حضور دارد تا بستر مناسبی برای خریدهای اینترنتی فراهم شود به گونه ای ۹۶ درصد جرائم اینترنتی در ایران منتج به کشف می شود.
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا