سیاسی

جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات مشاغل خانگی درقاین/درجذب اعتبارات اشتغال روستایی وعشایری عقب هستیم

به گزارش نسیم قائن ، جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان قاینات با حضور نماینده مردم قاینات و زیرکوه،فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان قاین برگزار شد.
عرب نژاد رئیس اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی قاین با ارائه گزارشی از روند برگزاری جلسات کمیته اشتغال وسرمایه گذاری شهرستان گفت: در ۵ ماهه اول امسال تاکنون ۱۶ جلسه کمیته اشتغال برگزار شده است .
وی با بیان این که ۱۱۹۳ نفر سهمیه اشتغال شهرستان قاینات است گفت: تاکنون ۴۹۴ نفر از سهمیه قاین در ثبت سامانه رصد محقق شده است.
وی با بیان این که در سال گذشته شهرستان قاینات توانسته است با جذب ۲میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در اعتبارات مشاغل خانگی ۱۰۰ درصد اعتبارات خود را جذب کند گفت: در زمینه ایجاد اشتغال روستایی و عشایری ۲۵۴ طرح در کمیته فنی شهرستان بررسی ورسیدگی وبا اعتبار ۸۷ میلیارد تومان مصوب شده است که از این تعداد ۱۸۱ طرح با اعتبار ۵۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به بانکها ارسال شده که از این تعداد ۱۲۹ طرح با اعتبار ۳۷میلیارد و ۴۴۰ میلیون تمان در بانکها بررسی شده است و ۵۲ طرح با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان مصوب شده است.
عرب نژاد ادامه داد: از این تعداد ۴۷ طرح با اعتبار ۸ میلیارد ۱۰۰ میلیون تومان منجر به قرارداد شده است و ۳۴ طرح با اعتبار ۶ میلیارد و ۲۴۵ میلیون تومان پرداخت شده است.
وی با اشاره به طرح ۱۸ میلیاردی پرورش بزسانن که جزء طرح های اشتغال زایی جهاد کشاورزی و سهامی زراعی خضری بود گفت: با توجه به مشکلی که برای دریافت این طرح درکشور و استان وجود داشت در حال حاضر پیگیری های زیادی از سوی مسئولین مربوطه انجام می شود تا نسبت به جابه جایی نژاد دام اقدام و زمینه اشتغال در شهرستان ایجاد شود.
رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی قاین یکی از دلایل عقب بودن شهرستان قاینات در اشتغال روستایی و عشایری را طرح مذکور ذکر کرد و گفت: با توجه به این که استان نسبت به اجرای این طرح درشهرستان قاینات تاکید داشت اما طرح به سرانجام نرسیدو لذا مسئولین باید نسبت به طرح جایگزین اقدام کنند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا