سیاسی

جذب بیش از ۲۳ میلیاردتومان اعتبار اشتغال روستایی و عشایر در قاین

به گزارش نسیم قائن ، عرب نژاد رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان قاینات در ششمین کارگروه اشتغال شهرستان قاینات با بیان این که ۱ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان اعتبار برای مشاغل خانگی در نظر گرفته شده است گفت: تاکنون ۴۳ طرح با اعتبار ۴۵۰ میلیون تومان معرفی شده است
وی افزود: از این تعداد ۹ طرح با اعتبار ۶۳ میلیون تومان پرداخت شده است.
عرب نژاد در ادامه گفت: در حوزه اشتغال روستایی و عشایر نیز ۲۸۹ طرح بالغ بر ۲۳ میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان اعتبار جذب کرده است و برای ۵۰۲ نفر اشتغال ایجاد شده است.
وی ادامه داد:درراستای پرداخت اعتبارات به متقاضیان و ایجاد اشتغال روستایی در سال گذشته ۹۳ مورد بازرسی وامسال تاکنون ۳۸ مورد بازرسی ونظارت انجام شده است.
عرب نژاد نظارت بر مشاغل خانگی را ۲۰ مورد اعلام کرد .
رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی از اجرای طرح یارانه دستمزد برای ۲۶ نفر در شهرستان قاینات خبر داد و گفت: علی رغم این که در استان رتبه خوبی داریم اما باز هم آمار پایین است وراضی نیستیم.
کریمی فرماندار قاین دراین جلسه با بیان این که بیکاری باعث فساد های زیادی در کشور می شود ولذا باید زمینه اشتغال بیشتر فراهم شود.
وی با تاکید بر این که فرصت های سرمایه گذاری شهرستان باید معرفی شوند گفت: اعتبارات خوبی با بهره ۴ درصد برای اشتغال روستائیان و عشایر و همچنین مشاغل خانگی در نظر گرفته شده است ولذا با همکاری بین دستگاههای اجرایی و بانکها باید اعتبارات به موقع جذب و در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
کریمی بر نظارت بیشتر بر اعتبارات واگذار شده به متقاضیان تاکید کرد و گفت: روسای ادارات نسبت به راستی آزمایی و اشتغال ایجاد شده نظارت بیشتری داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا