سیاسی

جایگاه ایران و ایرلند به برقراری صلح و ثبات در جهان کمک می‌کند

به گزارش نسیم قائن خانه ملت ، جواد هروی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ایرلند ظهر روز سه شنبه با لیم تومی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایرلند و جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کرد.
هروی در ابتدای این دیدار با اشاره به نقش برجسته مجلس شورای اسلامی در توسعه و گسترش مناسبات خارجی کشورمان از جمله با ایرلند گفت: گروه های دوستی و پارلمانی در مجالس دو کشور می توانند به روند رو به رشد مراودات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه ارتباطات پارلمانی، شتاب بیشتری بدهند.
رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ایرلند پیشینه مثبت روابط تاریخی دو کشور را بستر مناسبی برای افزایش سطح مراودات فیمابین دانست و افزود: اهمیت جایگاه جمهوری اسلامی ایران و ایرلند در مهم و نگاه نزدیک و مشترک دو کشور به برقراری صلح و ثبات در جهان می تواند به تثبیت آرامش و ثبات در منطقه خاورمیانه کمک نماید.
نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی در پایان بر اهمیت حضور بخش خصوصی در توسعه و گسترش ارتباطات اقتصادی، بازرگانی و سرمایه گذاری های مشترک فیمابین تأکید کرد.
در ادامه این دیدار آقای لیم تومی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایرلند و جمهوری اسلامی ایران با ابراز خرسندی از سفر هیأت پارلمانی ایرلند بر توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران را در دستور کار خود قرار داده است.
لیم تومی در پایان با تأکید بر حق انتخاب کشورها در گسترش روابط با یکدیگر خاطرنشان کرد: هیچ کشوری حق ندارد مانع توسعه ارتباطات کشورها با یکدیگر شود.
وی در ادامه افزود: مقامات عالی ایرلند با خوش بینی ادامه مذاکرات ۱+۵ با جمهوری اسلامی ایران را پیگیری می کنند.
لازم به ذکر است در این دیدار آقایان جعفری بنه خلخال، اربابی، کریمیان و هاشم زهی، نمایندگان مردم خلخال، ایرانشهر، مریوان و نهبندان در مجلس شورای اسلامی و از اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران با همتایان خود در پارلمان ایرلند راههای گسترش ارتباطات فیمابین را مورد بحث و بررسی قرار داده و بر ادامه رایزنی ها و گفت و گوهای مستمر میان مجالس دو کشور تأکید کردند.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا