سیاسی

جامعه پاک ودرست در سایه عفت وغیرت دینی/الگوپذیری از غرب بی هویتی است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام مرتضوی امام جمعه موقت قاین درخطبه های این هفته نماز جمعه قاین گفت: یکی ازسنت های خداوند متعال امتحان کردن است که با زندگی ومعیشت انسان هجین شده است .
وی افزود: انسان از بدو تولد تا لحظه مرگ امتحان می شود واین برای تمام انسان هاست وهیچ کس هم استثناء نیست .
خطیب موقت جمعه قاین با بیان این که هرچه درجه ایمان انسان بالاتر رود امتحان الهی سخت تر وشدت آن بیشتر می شود گفت: امتحان کردن برای همه یک شکل وقیافه ندارد وگاهی شکل فتنه وبلا وعذاب است وگاهی به شکل ثروت ومال واموال واولاد وگاهی هم این امتحان در گرفتن جان ومال و گرفتن اولاد است وخداوند می فرماید ما شما را هم به خیر وهم به شر می آزماییم ولذا هیچ لحظه ای نباید از خدا غافل شد .
حجت الاسلام مرتضوی اظهارداشت: امتحان کردن خداوند گاهی برای تعیین درجه ایمان وصبرو استقامت است وگاهی برای تادیب وادب کردن انسان وآنجایی که می خواهد انسان را ادب کند بلا استمرار ندارد ومدتش تا زمانی است که متوجه شده اید از راه برگشته اید .
امام جمعه موقت قاین در بخش دیگری از سخنان خود گفت:کفران نعمت وگناه کردن باعث گرفتن برکت از زندگی انسان وخشکسالی می شود واگر انسانها از این گناه روی برگرداند خداوند هم درهای رحمت خودرا به روی انسان ها می گشاید .
حجت الاسلام مرتضوی در خطبه دوم نمازجمعه گفت: از اول انقلاب تا حال که بیش از ۳۷سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می گذرد دشمنان از طریق مختلف قصد براندازی حکومت اسلامی را داشته اند واین مشکلات وتوطئه ها را غرب ودست نشان دهنده های آنان برای ما درست کرده اند اما به لطف خداوند وبه برکت ایمان مردم وارادت به اهل بیت همه این توطئه ها خنثی شده است .
وی یکی از این توطئه ها را توطئه نوژه که در۱۸تیر۱۳۵۹اتفاق افتادرا نام برد وگفت : دراین توطئه،هدف دشمنان ساقط کردن نظام بود که راه به جایی نبردند .
امام جمعه موقت قاین گفت: دراین کودتا بصیرت مردم آشکار شد وفهمیدند که با چه دشمنی مواجه هستند وتوانستند روی پای خود بایستند.
امام جمعه موقت قاین با اشاره به وقایع سال ۱۳۱۴در ۲۱تیرماه در مسجد گوهر شاد گفت: مردمی که دراین روز به دلیل مسئله حجاب جمع شده بودند توسط عوامل رضا شاه به خاک وخون کشیده شدند ولذا این روز به نام روز عفاف حجاب نامگذاری شده است .
وی افزود: اگر ما بخواهیم جامعه پاک ودرستی داشته باشیم اول باید عفت خودرا درست کنیم واعمال ما درست شود ولی در جامعه بی عفت نمی شود اعمال درستی انجام داد وخوشبختانه زنان باغیرت وبا ایمان ما توانسته اند درمقابل هجمه های دشمنان بایستند .
حجت الاسلام مرتضوی گفت:عده ای با دستورات آمریکایی وغرب واز طریق ماهواره وفضاهای مجازی برای از بین بردن این عفت وغیرت ما برنامه ریخته اند وسعی دارند زنان کشور مارا بی هویت کنند وهویت دینی وغیرت دینی وعفت مااز ما بگیرند وقطعا وقتی عفت وغیرت دینی گرفته شود انقلابی با قی نمی ماند ودشمنان هم همین را می خواهند.
امام جمعه موقت قاین در بخش دیگری از سخنانش گفت: جوانان ما باید عقل خودرا به کار ببندندوازغرب وآمریکا الگو نگیرند چرا که این بی هویتی است واگر تمام الگوهای دشمن را بردارند قطعا بی هویتی وبی غیرتی به جوان ما رسوخ می کندواگراین الگو پذیری رواج پیداکند این جوان نمی تواند برای حفظ نظام واسلام غیرت داشته باشد .
حجت الاسلام مرتضوی در بخش پایانی سخنان خود گفت: وهابیت دست پخته غرب است وداعش محصول وهابیت است واین داعش عقلی نداشته وقساوت قلب تمام وجود آنهارا گرفته است وهیچ چیزبرایشان مطرح نیست وآمریکا هم از طریق آنها می خواهد شیعه واسلام ناب محمدی را بکوبد ونگذارد اسلام ناب رشد کند وقطعا اگر می گذاشتند اسلام ازطریق رسانه ها معرفی شود آن زمان می فهمیدند در دنیا چه خبراست .
امام جمعه موقت قاین د رپایان ضمن آرزوی تعجیل در فرج امام زمان (عج)گفت: اگر امام زمان بیاید اسلام ناب معرفی می شود وتمام مردم دنیا علیه حکومت های خود قیام می کنند واسلام ناب همه جارا می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا