سیاسی

ثروت (زمین) بهتر از علم است !

به گزارش نسیم قائن ، یادداشت ذیل توسط یکی ازمخاطبین سایت نسیم قائن ارسال شده است:
بَقِیَّتُ اللَّـهِ خَیْرٌ لَّکُمْ إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ وَمَا أَنَا عَلَیْکُم بِحَفِیظٍ (سوره هود ، آیه ۸۶)
اگر مؤمن باشید، باقیمانده [حلال‌] خدا براى شما بهتر است، و من بر شما نگاهبان نیستم.
متاسفانه چند روز پیش خبری در پایگاه شما با عنوان « زمین اهدا کنید تا در بزرگمهر قاین استخدام شوید» منتشر گردید و در آن از قول دکتر شفیعی میم ، رئیس دانشگاه بزرگمهر قاین ، سخنانی نقل شد مبنی بر این مطلب که «هرکس از همشهریان عزیز قاین یک هکتار زمین چسبیده به دانشگاه اهدا کند به محض این که توافقنامه در محضر زده شود وکارهای انتقال سند انجام شود یک نفر از اعضای خانواده به شرط داشتن حداقل لیسانس در دانشگاه به صورت شرکتی به کار گیری خواهد شد.»
این در حالی است که طبق خبر پایگاه شما ، بعد از گذشت بیش از چهارده ماه از برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه بزرگمهر ، هنوز تکلیف برگزیدگان آزمون مشخص نشده و مطابق جوابیه ای که دکتر شفیعی میم به پایگاه خاورستان ، در ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ، در پاسخ به پرسش «پس از گذشت یک سال از برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه بزرگمهر قاین » داده علت این امر را «مصادف شدن اعلام نتایج با صدور بخشنامه جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی مبنی بر این که برای استخدام نیروهای قراردادی هم باید مجوز سازمان مدیریت دریافت شود » دانسته و بیان داشته « اما وقتی مجوز استخدام نمی دهند چه می شود کرد؟ قانون را که نمی توان دور زد » و حال آنکه اکنون بی محابا به شکل علنی به حراج موقعیت های شغلی دانشگاه می پردازد. پس مشخص می شود بخشنامه سازمان مدیریت بهانه بوده و نبودن امکان استخدام به خاطر عدم تلاش و پیگیری ایشان است و هر موقع بخواهند حتی می توانند بدون آزمون و طی کردن مراحل حراست و گزینش ، نیرو استخدام کنند!
دانشگاه محلی است که حرفِ اول آن را سرمایه انسانی می زند ولی گویا در دانشگاه بزرگمهر قاین با پول و زمین و رابطه هر کاری می توان کرد به قول آن مَثَل معروف « پول بده روی سبیل شاه نقّاره بزن! ».
متاسفانه اخباری مبنی بر بکارگیری افرادی دیگر «با استفاده از روابط » نیز در دانشگاه به گوش می رسد که این وضع أسف بار را تشدید نموده است. از دانشگاهیان رفتاری مطابق شأن دانشگاه انتظار است نه نگاه کاسب کارانه به موقعیت های شغلی دانشگاه !
از عضو شورای شهری هم که خواهر ایشان به شکل فوق استخدام شده اند ، هم باید گله نمود که این عمل «بده ، بستان» در شأن نماینده مردم در شورای اسلامی شهر که باید حافظ حقوق شهروندی همشهریان باشد ، نیست!
نسیم قاین هیچ مسولیتی در قبال این یادداشت نداشته و آماده انعکاس پاسخ مسولان مربوطه می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا