اخباراسلایدر بزرگشهرستانویژه خبری

ثبت نام بیش از ۶ هزار نفر در قاینات برای طرح مسکن ملی/الحاق ۴۲ هکتار به شهر قاین

به گزارش نسیم قاین،عباس زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی در دیدار با امام جمعه قاین گفت:یکی از بزرگترین پروژه های دولت سیزدهم تامین مسکن است و دولت حق مسکن را برای مردم به رسمیت شناخته است.

 

وی افزود:هدف گذاری دولت ۴میلیون مسکن در سطح کشور است که سهم خراسان جنوبی ۴۰هزار مسکن می باشد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری  در ادامه با بیان این که مشکل خاصی در خصوص تامین زمین در سطح استان نداریم و تا حدودی مشکل رفع شده است گفت: قاین با یک سری مشکلات  در تامین زمین مواجه بود که ۴۲هکتار به شهر  الحاق شد ولی هدف این است که اگر زمین مناسب تری موافقت شود، در اختیار مردم قرار گیرد.

 

عباس زاده بیان داشت:برای مسکن ملی بیش از۶هزار نفر در قاینات ثبت نام کرده اند وتامین زمین جزضروریات دولت است که باید تامین شود.

 

وی در خصوص جاده قاین بیرجند نیز گفت:۱۶ کیلومتر از جاده قاین بیرجند مانده است و۴کیلومتر دیگر تا هفته دولت امسال به بهره برداری خواهد رسید و امیدواریم با تامین اعتبار ۱۲ کیلومتر دیگر تا پایان سال و یا حداقل تا هفته دولت سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری  در خصوص میزان افزایش مسافرت در نوروز۱۴۰۱ نیز گفت:۶۰درصد افزایش ترددنسبت به سال قبل داشته ایم ودراین مدت ۷۴ درصد کاهش تصادفات جاده ای را شاهد بوده ایم  واز لحاظ تلفات جاده ای خوشبختانه جز استان های رده آخر بوده ایم.

 

 

اسحاقی نماینده مردم قاینات وزیرکوه نیز دراین دیدار بیان  داشت :دولت سیزدهم با یک رویکرد جهادی وارد میدان شده است وعدم اعتبار باعث نخواهد شد که حقوق مردم تحقق نیابد.

 

وی گفت:دغدغه های شهرستان باید توسط فرمانداربه ادارات ونهاد ها ابلاغ شود تا مردم عملکرد دولت سیزدهم را ارزیابی کنند .

اسحاقی اظهارکرد:از امام جمعه محترم هم در خواست داریم تا در جهت الحاق زمین به محدوده شهر مالکین را متقاعدکنند ودر این زمینه پیگیری مستمری داشته باشند.

برات زاده سرپرست فرمانداری قاین نیز با بیان این که موضوع مسکن بسیار مهم است گفت: قاین یک متر زمین دولتی در اطراف شهر ندارد و همین نیز مارا با مشکلاتی مواجه کرده است.

وی افزود: از گذشته باید برای تامین زمین و الحاق به محدوده شهری اقداماتی صورت می گرفت که این امر میسر نشده است و امیدواریم با الحاقیات جدید به محدوده شهری علاوه بر این که مشکل فعلی زمین برای اقدام ملی مسکن حل شود برای آینده نیز با مشکلی مواجه نباشیم.

داعی مدیر کل راه و شهرسازی نیز با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در خصوص اقدام ملی مسکن در قاینات گفت:در شهر قاین با مشکل زمین برای مسکن ملی مواجه بودیم و زمین دولتی در محدوده شهر نداشتیم و واراضی متعلق به دولت در فاصله ۶ کیلومتری و در پشت پارک جنگلی بود و در برخی از نقاط نزدیک شهر نیز مالکین حاضر به توافق نمی شدند و یا سند مالکیت نداشتند و لذا با پیگیری های فراوان  ۴۲هکتار به شهر قاین الحاق و سایت مسکن ملی برای قاین باز شد و متقاضیان موفق به ثبت نام در سایت شدند.

 

وی در ادامه نیز بیان داشت: در حال حاضر در بخش دیگری از شهر قاین در صورتی که زمین مزروعی درجه ۱ و۲ نباشد و جهاد مجوز صادر کند و همه مالکین نیز به توافق برسند و همچنین سند مالکیت صادر شود ما هم حاضریم که زمین های  مشخص شده را به شهر الحاق کنیم.

حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیز دراین جلسه بیان داشت: اگر همه ما مسئولین که امانت مردم در دست ماست  برای خدمت رسانی کوتاهی کنیم کمتر از ظلم ظالمان نیست.

وی با بیان این که ما به دنبال ایجاد یک سرپناه برای جوانان هستیم گفت: برای هماهنگی هرجایی که نیاز است ما حمایت خواهیم کرد.

 

وی افزود: هرجایی که مشکل جوانان آبرومند شهرستان حل می شود اگر نیاز به قلم باشد با قلم ،اگر نیاز به بیان باشد با صحبت کردن و اگر نیاز به وساطت باشد در خدمت جوانان خواهم بود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا