سیاسی

ثبت جهانی آثار زمینه‌ساز ارتباطات فرهنگی بیشتر برای کشور است

به گزارش نسیم قائن ، فرهاد فلاحتی با بیان اینکه ثبت جهانی آثار زمینه‌ساز ارتباطات فرهنگی بیشتر برای کشور است، اظهار داشت: ثبت جهانی هر یک آثار فرهنگی تاریخی کشور زمینه‌ساز حجم قابل توجهی از ارتباطات فرهنگی برای کشور است.
وی ضمن تقدیر از زحمات سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به ویژه پرسنل و عواملی که زمینه‌ساز تحقق این اتفاق مثبت فرهنگی برای کشور شده‌اند، گفت: اینکه شنیده می‌شود اثری در زمره فهرست آثار جهانی به ثبت رسیده متضمن تلاش‌ها و زحمات زیادی است که سازمان‌ها و کارشناسان ذی‌ربط در این مقوله متحمل شده‌اند و توانسته‌اند اثری از آثار با ارزش فرهنگی و تاریخی کشورمان را در عرصه بین‌المللی به خوبی معرفی کرده و بشناسانند.
نماینده مردم قائن و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی افزود: ثبت جهانی آثار، منجر به ارتباطات و تعاملات فرهنگی قابل توجه، جذب بیشتر گردشگر و توریست بین‌المللی در این مناطق و رشد اقتصاد ملی و منطقه‌ای می‌شود.
فلاحتی تصریح کرد: البته به نظر می‌رسد ثبت آثار فرهنگی و تاریخی کشور در لیست آثار جهانی آغاز یک کار فرهنگی و اقتصادی است و برای اینکه بتوان از منافع و محاسن این قبیل اقدامات بهره برد باید زیر ساخت‌ها و مراکز سیاحتی و اقامتی متناسب با اثر یا آثار نیز در مناطق مختلف کشور ایجاد و موارد و ملزومات پیرامونی نیز به صورت توامان تقویت شود.
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا