سیاسی

ثبت بیش از ۱۹۰۰ واقعه ولادت و وفات در ۸ماهه سال جاری در قاینات

غلامرضا رجب زاده رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن اظهارکرد: ازابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه ۱۵۶۹واقعه تولد در شهرستان قاین به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ویک دهم درصد کاهش داشته است .
وی گفت: از این تعداد واقعه تولد ۹۴۳ ولادت در نقاط شهری و ۶۲۶واقعه در نقاط روستایی ثبت شده است .
ثبت ۱۸مورد دوقلو زایی در قاین
رجب زاده گفت:از تعداد وقایع ولادت ثبت شده در شهرستان قاینات ۸۳۱واقعه نوزاد پسر و ۷۳۸واقعه دختر بوده اند.
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات با اشاره به نسبت جنسی حاصل از ثبت ولادت گفت: در برابر هر۱۰۰واقعه ولادت دختر ،۱۱۳ واقعه ولادت پسر به ثبت رسیده است.
رجب زاده با بیان این که بیشترین میزان فرزند آوری در گروه سنی ۲۵تا۲۹سال با رقم ۲۹و۸دهم درصد بوده است گفت: گروه سنی ۳۰-۳۴سال با رقم بیست وچهار ودو دهم درصد در رده دوم فرزند آوری قرار دارد.
وی از ثبت ۱۵۳۳ مورد تک زایی و۱۸ مورد دوقلو زایی در ۸ماهه امسال در شهرستان قاینات خبر داد.
ریس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات گفت: ۹۹/۸(نود ونه وهشت )درصد وقایع ولادت د رمدت قانونی ۱۵روز به ثبت رسیده است.
ثبت ۳۵۵واقعه فوتی تا پایان آبان
وی درادامه با اشاره به آمار فوتی های شهرستان قاینات در ۸ماهه امسال گفت: ۳۵۵ واقعه فوت در شهرستان به ثبت رسیده است که به مدت مشابه سال قبل ۱ و۱۰ درصد کاهش داشته است .
رجب زاده تصریح کرد: ۱۵۲واقعه فوت شهری و۲۰۳ رویداد روستایی بوده است که از این تعداد ۱۸۸واقعه مرد و ۱۶۷ واقعه وفات مربوط به زنان بوده است که به نسبت جنسی حاصل از ثبت فوت در مقابل هر ۱۰۰مرد ،۱۱۳فوت زنان ثبت شده است.
رئیس اداره ثبت احوال قاین با بیان این که بیشترین فوتی ها مربوط به گروه سنی ۷۵سال به بالا با رقم ۱۸۸ واقعه بوده است گفت:این تعداد ۵۳درصد کل فوتی های ثبت شده را به خود اختصاص داده است.
رجب زاده بیان داشت: ۹۹/۷(نود ونه وهفت ) درصد وقایع فوت در مهلت قانونی ۱۰روز به ثبت رسیده است که جا دارد از اعضای شورای هماهنگی ثبت احوال شامل دهیاران،بخشداران،شبکه بهداشت ودرمان ،فرمانداری،نیروی انتظامی ،شهرداران و.. در همکاری با ثبت وقایع حیاتی در موعد مقرر تقدیر وتشکر گردد.
افزایش ۱و۲دهم درصدی ازدواج در قاین
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات در ادامه اظهارکرد: تا پایان آبان سال جاری ۷۷۱واقعه ازدواج در شهرستان قاین به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۷۰ واقعه شهری و۳۹۸ واقعه روستایی بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱ و ۲ درصد افزایش داشته است.
فراوانی نامها
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات گفت: ازابتدای سال تا پایان آبان ماه ،ابوالفضل، امیر علی، علی، محمد مهدی، حسین وامیر حسین در بین پسران و فاطمه ، فاطمه زهرا، نازنین زهرا، یسنا و زینب در بین دختران بیشترین فراوانی نام ها را داشته اند.
صدور بیش از ۲۸هزار شناسنامه مکانیزه
رجب زاده درادامه بیان داشت: از ابتدای شروع طرح شناسنامه مکانیزه در تیرماه ۸۹تا آبان امسال ۲۸ هزار و ۳۸۲ فقره شناسنامه بالای ۱۵ سال در شهرستان صادر شده است که ۱۲ و۱ درصد کل شناسنامه های استان است .
وی افزود: در ۸ماهه سال جاری ۴۰ هزار و ۲۴ فقره شناسنامه مکانیزه در شهرستان قاین صادر شده است.
صدور ۲۴هزا رو۵۵۸فقره کارت هوشمند ملی
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاینات در ادامه با بیان این که با اجرای طرح کارت هوشمند ملی از بهمن ۹۱ تا آبان ۹۶ متقاضیان ۲۴ هزار و۵۵۸فقره کارت هوشمند در خواست کرده اند گفت: تاکنون ۲۱هزار و ۷فقره کارت صادر شده است وتعداد ۱۹ هزار و۵۲۴ فقره به متقاضیان تحویل شده است .
وی از شهروندانی که تاکنون برای دریافت کارت های هوشمند خود مراجعه نکرده اند خواست تا هر چه سریعتر به اداره ثبت احوال شهرستان مراجعه وکارتهای خودرا دریافت کنند.
صدور شناسنامه ۵شهید انقلاب اسلامی در قاین
رجب زاده درادامه گفت: به مناسبت هفته ثبت احوال شناسنامه شهدای ۲۲آذر شهرستان صادر وضمن این که در روز شهرستان شناسنامه یکی از شهدا که مزین به کلمه شهید است به صورت نمادین تقدیم خانواده شهید شد مابقی در دیدار وسرکشی از خانواده شهدا تقدیم آنان خواهد شد.
رونمایی از اسناد شهدای انقلاب شهرستان
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان قاین از تهیه اسناد شهدای انقلاب شهرستان خبر داد وگفت: این اسناد با همکاری اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی تهیه و در مراسم یادبود شهدای انقلاب از این اسناد رونمایی شد .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا