سیاسی

ثبت‌نام۶ هزار نفر از خراسان جنوبی در سامانه مشتاقان اربعین حسینی

به گزارش نسیم قائن ، ابوالفضل نوفرستی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تا به این لحظه بیش از شش هزار نفر از استان خراسان جنوبی برای شرکت در عزاداری اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت‌نام کردند.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته دو هزار نفر از استان اعزام شدند، افزود: ثبت‌نام امسال نسبت به سال گذشته ۳ برابر رشد داشته است.
مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی تنها تفاوت اعزام در ایام عادی با ایام اربعین را در حمل‌ونقل و اسکان زائرین دانست و افزود: حمل‌ونقل، اسکان و پذیرایی زائرین در ایام اربعین به عهده خودشان است.
وی بابیان اینکه در ایام اربعین اعزام زائرین عادی به تعلیق می‌افتد، گفت: تمام امکانات سازمان حج و زیارت در ایام اربعین در اختیار زائرین قرار خواهد گرفت.
وی از ثبت‌نام گروه‌های ۱۰ نفره خبر داد و افزود: بعضاً گروه‌هایی با وسایل نقلیه خود و به‌صورت شخصی و گروه‌هایی به‌صورت کاروانی اعزام خواهند شد.
نوفرستی از برنامه‌های فرهنگی از سوی بعثه مقام معظم رهبری خبر داد و افزود: برنامه‌ها فرهنگی در موکب‌ها و حسینیه‌ها در مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا و همچنین در شهرهای زیارتی کربلا و نجف برنامه‌ریزی‌شده است.
وی بابیان اینکه برنامه‌ریزی‌هایی به‌صورت کشوری تحت عنوان ستاد برگزاری مراسم اربعین با حضور دستگاه‌های مختلف انجام‌گرفته است، افزود: این کمیته در بحث‌های اسکان، پذیرایی، بهداشتی و درمانی شکل‌گرفته است.
وی بابیان اینکه در این کمیته ستاد بازسازی عتبات عالیات وظیفه اسکان زائرین را بر عهده دارد اظهار کرد: مسئولیت نقل و انتقالات در مرزها بر عهده بسیج و سازمان بسیج مستضعفین است.
مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از ابتدای سال هر هفته یک پرواز به ظرفیت ۱۲۰ نفر به عتبات عالیات اعزام شدند افزود: از ابتدای سال با توجه به فصول مختلف و اشتغال مردم استان هر هفته بین ۴ الی ۸ کاروان به‌صورت زمینی اعزام می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا