سیاسی

تیم کبدی نوغاب حاجی آبادقاین گرفتار بی توجهی و بی مهری مسئولین استانی

به گزارش نسیم قائن ، ابراهیم خسروی رئیس هیأت کبدی شهرستان قاینات درگفتگو با خبرنگار نسیم قاین گفت: تیم کبدی روستای نوغاب حاجی آباد به عنوان نماینده استان در رده های مختلف سنی تاکنون در مسابقات گوناگونی در سطح کشور و منطقه موفق به کسب مقام های ارزنده ای شده است، و برای استان افتخارآفرینی کرده است، اما همواره با بی مهری و بی توجهی مسئولین استانی روبرو بوده است که سبب شده انگیزه جوانان برای فعالیت و افتخارآفرینی در این رشته کاهش یابد.
وی می گوید: در آخرین مسابقات که در رامسر برگزار و تیم کبدی توانست مقام دوم کشوری را کسب کند، به دلیل مشکلات فراوان جهت اعزام، تیم ساعت ۱۱ شب یعنی ۵ ساعت پس از اتمام وزن کشی به محل مسابقات رسید و جالب این که از جانب مسئولین استانی برگه اعلام لیست و این که ما را به عنوان نماینده استان رسماً به مسئولین برگزارکننده معرفی کنند، ارسال نشده بود، که این امر مشکلات فراوانی را برای ما ایجاد کرد.
وی افزود: تیم ما ساعت ۳۰/۱۲ نیمه شب وزن کشی کرد و ساعت ۸ صبح مسابقه اول خود را برگزار کرد و در نهایت به رغم همه مشکلات مقام دوم را کسب کرد.
وی ادامه داد: اخیراً قرار بود تیم جوانان کبدی زیر بیست سال نوغاب به عنوان نماینده استان به مسابقات منطقه ۵ کشور اعزام شودوتیم مدت ها تمرین کرده بود و در اوج آمادگی بود و شانس بسیار زیادی برای قهرمانی داشت.
خسروی تصریح کرد: قرار بود هیأت استان وسیله ایاب و ذهاب تا زهک (استان سیستان و بلوچستان) را در اختیار ما قرار دهدو وسیله ایاب و ذهاب قرار بود صبح جهت اعزام به محل مسابقات در اختیار ما قرار گیرد، امایکباره مسئولین استانی اعلام کردند این وسیله را زودتر ۵/۱ بعدظهر نمی توانند در اختیار ما قرار دهند با وجود این که این امر مشکلات فراوانی از جمله دیر رسیدن ما به وزن کشی را به همراه داشت ولی با وجود این بازهم ما قبول کردیم.
مسئولین استانی مجددا اعلام کردند که فقط ۳۰۰ هزار تومان جهت هزینه شرکت در مسابقات اختصاص می دهند؟! که برای اعزام یک تیم ۱۵ نفره به این مسابقات که حداقل دو یا سه روز رفت و برگشت از این مسابقات زمان می برد عملاً مبلغ بسیار ناچیزی بود و به هیچ وجه کفاف هزینه ها را نمی داد و با آن حتی تهیه غذای ساده برای اعضای تیم مقدور نبود. در نتیجه علیرغم تمرینات فراوان و شانس بالای قهرمانی مجبور شدیم از اعزام به این مسابقات منصرف شویم که باعث افت روحیه و دلسردی اعضای تیم نیز شد.
خسروی افزود: در بسیاری از مسابقات که شرکت می کنیم اعضای تیم لباس و کفش مناسب ندارند مثلاً در یک دوره از مسابقات تیم ها با هزینه و بودجه حداقل ۵ میلیون تومانی شرکت کرده بودند اما تیم ما فقط با ۲۰۰ هزار تومان بودجه در مسابقات حاضر شد! سال قبل مسئولین به ما وعده پرداخت هزینه برای خرید لباس و گرمکن ورزشی برای تیم را داده و ما به اعتبار قول آنان یک میلیون و دویست هزار تومان از یکی از عرضه کنندگان لوازم ورزشی شهرستان خرید انجام دادیم اما با گذشت بیش از یک سال هنوز این مبلغ را پرداخت نمی کنند و حتی بیان می دارند چرا گرمکن برای تیم خریداری کرده اید؟!
خسروی می گوید: ما زمین استاندارد نداریم و برای آماده سازی تیم جوانان برای همین مسابقات که ذکر آن شد، تیم را به قاین می بردیم که در سالن استاندارد بتوانند تمرین کنند که جا دارد از بسیج ورزشکاران که در این رابطه یعنی اجاره سالن بسیار به ما کمک کردند، تشکر کنم.
وی افزود: این همه بی مهری و بی توجهی در حالی است که ما همواره بهترین و تنها نماینده استان بوده و در تمامی مسابقات با نام خراسان جنوبی شرکت کرده و برای استان افتخارآفرینی کرده ایم و استان باید به وجود چنین تیم افتخارآفرینی که نام استان را در کشور بلندآوازه می کندع افتخار کند اما با این وجود دلیل این همه بی توجهی برای ما مشخص نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا