سیاسی

تیم ساندویچ محلی رتبه برتراولین بوت کمپ روستایی در قاینات

به گزارش نسیم قائن ، جامعه نیکوکاری ابرار ومرکز رشد واحدهای فناور قاین اولین رویداد کارآفرینی روستایی رادر محل دانشگاه بزرگمهر برگزار کردند.
این رویداد با هدف ایجاد کسب و کارهای روستایی انجام گرفت وبیش از ۵۰ نفر در این رویداد شرکت داشتند که از نکات قابل توجه حضور روستاییان جامعه هدف بنیاد کارآفرینی ابرار(روستاهای خونیک، تجن، فلک و اندریک) در این رویداد بود.
تعداد ۲۶ ایده در این رویداد مطرح شد که پس از رای گیری ۸ ایده برتر معرفی و تیم های کاری جهت تکمیل بوم کسب و کار از بین نفرات شرکت کننده شکل گرفت.
با راهنمایی مربیان حاضر در رویداد بوم مدل کسب و کار ایده ها نوشته شد و نهایتا پس از تلاش ۱۰ ساعته سه تیم برتر با نظر داوران مشخص شدند.
لازم به دکر است این رویداد با هدف ایجاد کسب و کار های روستایی، آشنایی با تدوین بوم کسب و کار و نهایتا بهبود وضعیت معیشت روستاییان انجام گرفت تا ضمن فراگرفتن آموزش های لازم و استفاده از ظرفیت های موجود مانع از خروج نیروی جوان از روستا گردد و درآمد پایداری برای آنها ایجاد نماید.
لازم به ذکر است جهت بررسی امکانات ، پتانسیل و مشکلات روستا بازدیدی از روستاهای خونیک، تجن، فلک و اندریک روز چهارشنبه اول شهریور ماه انجام گرفت تا ایده پردازان دید بهتری از موضوع داشته باشند.
جامعه نیکوکاری ابرار در روستاهای ذکر شده نیاز سنجی و آموزش های کارآفرینی زیادی برگزار کرده تا بتواند با همکاری اهالی روستا کسب و کارهای روستایی برپا کند.
درپایان اولین دوره بوت کمپ روستایی قاینات تیم ساندویچ محلی اول،تیم کِشته های طعم داردوم وجاجیم بافی فلک نیز مقام سوم رابه دست آورد.
در پایان نیزبه تمامی شرکت کنندگان در این رویداد گواهی حضور و به تیم های برتر جوایز نقدی اهدا شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا