سیاسی

تیتر عجیب بی بی سی بعد از سخنان امروز رهبر انقلاب!

به گزارش نسیم قائن به نقل از جام نیوز،حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در دیدار مسئولان ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن، اعضای شورای‌عالی آمار کشور و مدیران مرکز آمار ایران، «آمار و اطلاعات دقیق، متمرکز و علمی» را پایه اصلی در تصمیم‌گیری کارآمد برای کشور خواندند و با تأکید بر اهمیت طرح سرشماری عمومی، خطاب به مردم خاطرنشان کردند: همه مردم عزیز باید به‌طور جدی در این طرح مهم مشارکت کنند.
این سخنان که در جهت یادآوری اهمیت آمار و نقش آن در برنامه ریزی های کلان کشور بیان شده، از سوی رسانه های بیگانه به نحوی پوشش داده شد که جهت دهی خاص آن بسیار مشهود می باشد.
برای نمونه می توان به این مورد اشاره کرد که رهبر انقلاب در بخشی از سخنان امروز با اشاره به نادرست خواندن برخی آمارهای دولتهای قبلی توسط دولتهای بعدی، افزودند: باید منشأ این دوگانگی‌ها مشخص شود، یعنی یا در آن دوره در بیان آمارها اشکالی وجود داشته است یا در دوره‌ی پس از آن؛ و در هر صورت، دستکاری در آمارها که در معرض قضاوت مردم فهیم نیز قرار دارد، گناهی کبیره است.
با این حال شاهد این هستیم که سایت رسمی شبکه بی بی سی فارسی این سخنان مقام معظم رهبری را با این تیتر منعکس نموده: «هشدار شدید آیت الله خامنه ای در مورد دستکاری در آمارها»؛ که هر مخاطبی با دیدن آن به ماجرای دروغ تقلب در انتخابات سال ۸۸ منتقل می شود.
به نظر می رسد با وجود در پیش داشتن انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶، چنین اقداماتی از سوی رسانه های بیگانه در جهت آماده سازی اذهان برای شایعه ای دیگر پیرامون تقلب در انتخابات آینده می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا