سیاسی

تکمیل کتابخانه مرکزی قاین نیازمند ۱۲ میلیارد تومان اعتبار است

به گزارش نسیم قائن ، «محمود حاجی» عصر (۱۲ اردیبهشت) در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان با اشاره به اینکه در خراسان جنوبی ۷۹ کتابخانه عمومی فعال با ۵۵ هزار عضو وجود دارد که از این تعداد ۲۴ باب روستایی است، اظهار داشت: همچنین پنج باب کتابخانه در حال احداث در استان داریم که طی دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی با بیان اینکه چهار پروژه بزرگ و کتابخانه مرکزی در حال احداث در استان داریم که به دلیل عدم تخصیص اعتبار نیمه کاره و یا در همان مرحله اول رها شده اند، افزود: کتابخانه مرکزی بیرجند در زمینی به وسعت ۱۱ هزار مترمربع از جمله این پروژه ها است که از مصوبات سفر دوم دولت نهم به خراسان جنوبی در سال ۸۶ است و هنوز وارد فاز عملیاتی نشده است.
وی با بیان اینکه زمین ساخت این کتابخانه در بلوار شهید ناصری بیرجند است اما متاسفانه هنوز این زمین برای ساخت واگذار نشده است، افزود: این پروژه در همان مرحله واگذاری زمین قفل شده است.
حاجی کتابخانه مرکزی فردوس با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی را دیگر پروژه‌های بزرگ کتابخانه های استان دانست و گفت: این پروژه در ۱۵۰۰ مترمربع زیربنا در سال ۹۶ در دو طبقه آغاز شده و اکنون طبقه همکف آن در مراحل پایانی خود قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه اتمام این پروژه حدود سه و نیم میلیارد تومان دیگر نیاز دارد، ادامه داد: فاز اول پروژه را می توان با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومانی تا دو ماه آینده به بهره برداری رساند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ساخت کتابخانه مرکزی قاین در زمینی به وسعت ۲۹۵۰ مترمربع از سال ۸۸ عملیات اجرایی آن آغاز شده است، اظهارداشت: این پروژه در حال حاضر۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اتمام آن نیازمند ۱۲ میلیارد تومان اعتبار است.
در این جلسه مصوب شد که مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان از سوی استانداری برای تمکیل فاز اول کتابخانه مرکزی فردوس و ۳۰۰ میلیون تومان برای کتابخانه مرکزی قاین اختصاص یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا