سیاسی

تکمیل پروژه فنی وحرفه ای خواهران قاین تا پایان سال۹۶

به گزارش نسیم قائن ، خوشایند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در دیدار با فرماندارقاین که در خصوص توسعه آموزش های فنی وحرفه ای بر گزارشد با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام اقتصاد مقاومتی،تولید،اشتغال ، آموزش های فنی و حرفه ای را یکی از ابزارهای مهم و اساسی در تحقق این شعار برشمرد.
وی با بیان اهمیت آموزشهای فنی و حرفه ای با اشاره به کارکرد و فعالیت های آموزش فنی و حرفه ای گفت: آموزش فنی و حرفه ای متولی آموزشهای مهارتی بین سطوح تحصیلی در سطح استان می باشد و فعالیتهای خود را با هدف تربیت نیروی کار ماهر ، نیمه ماهر و ارتقاء مهارت نیروی کار شاغل در دو بخش دولتی و غیر دولتی با داشتن ۱۸ مرکز آموزش در قالب ۱۲۰ کارگاه ثابت و ۴۳۰ حرفه آموزشی در بخش دولتی . ۱۴۴ آموزشگاه آزاد با ۱۳۶ حرفه آموزشی در بخش غیر دولتی که سالانه بطور متوسط ۳٫۵ میلیون نفر ساعت آموزش به انجام میرساند .
خوش آیند افزود: رکن اصلی فعالیتهای این اداره ، آموزش و مهارت آموزی است که ماموریت و هویت اصلی آن را شکل می دهد و در قالب دوره های ۱۰ تا ۱۰۹۰ ساعته با آموزش در مراکز ثابت و شعب شهری ، آموزش در مناطق روستایی و عشایری، صنایع و صنوف، جوار دانشگاهی، پادگان، زندان و آموزشگاههای آزاد نسبت به تامین نیروی انسانی ماهر مورد نیاز حوزه های مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات و فرهنگ و هنر در استان اقدام می نماید.
وی ادامه داد جامعه هدف این اداره کل کارجویان ، روستاییان ، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی و زنان خانه دار ، دانش آموزان ، سربازان پادگانها ، زندانیان، شاغلین صنایع و صنوف و تمامی کسانی که بدنبال مهارت هستند می باشد و تمامی خدمات آموزشی ارائه شده در بخش دولتی رایگان می باشد.
در ادامه خوش آیند با اشاره به توسعه کمی و کیفی آموزشهای فنی و حرفه ای گفت: در راستای توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای ایجاد مرکز خواهران قائن را از سنوات گذشته در دستور کار قرار داده ایم.
وی افزود : این پروژه با زیربنای ۱۰۰۰ متر مربع در دو طبقه با پنج کارگاه آموزشی و یک سالن آزمون مکان مناسبی را برای مهارت اموزی خواهران ایجاد خواهد کرد و تا کنون ۵۲۳ میلیون تومان در آن هزینه شده است.
خوشایند گفت: در صورت تامین اعتبار ازمحل اعتبارات استانی ، این پروژه تا پایان سال ۹۶به بهره برداری خواهد رسید .
فرماندار قاین نیز در این دیدار ازتامین منابع مالی اتمام این طرح در اعتبارات سال ۹۶ در کمیته برنامه ریزی شهرستان خبر داد.
شایان ذکر است از ابتدای طرح تا کنون از محل اعتبارات تملک شهرستان قاینات بیش از یک میلیارد و شش صد میلیون تومان برای این این پروژه پیش بینی شده که فقط ۵۲۳ میلیون تومان آن تخصیص داده شده است که مهمترین مشکل آن عدم تخصیص مناسب در سالهای اخیر از محل اعتبارات تملک بوده است.
این پروژه در دی ماه ۱۳۹۰کلنگ زنی شده است وتاکنون حدود ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
امسال نیزدر کمیته برنامه ریزی شهرستان قاینات ۴۰۰میلیون تومان اعتبار برای پروژه فنی وحرفه ای خواهران قاین در نظر گرفته شده است
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا