سیاسی

تکمیل مرکز اورژانس ودیالیز قاین در آینده ای نزدیک

به گزارش نسیم قائن ، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه بازدید از بیمارستان قاین، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این توفیق را داریم که در هفته دولت به خراسان جنوبی آمده ام و از شهرهای مختلف و مراکز درمانی بازدید خواهم داشت.
وی درخصوص کمبود پزشک متخصص گفت: محدودیت هایی وجود دارد؛ در بعضی از رشته ها کمبود در کشور داریم،‌ تا دانشجویان این رشته ها تربیت و فارغ التحصیل شوند، و تجهیزات برای آنها بیاید،‌ زمان می برد.
وزیر بهداشت دولت یازدهم افزود: در بعضی از رشته ها از جمله جراحی مغز، چشم و گوش حلق بینی در شهر قاین پزشک ثابت نداریم و در بعضی از رشته ها هم تعداد پزشک کم است البته در پایان شهریورماه که توزیع متخصصین شروع می شود امیدواریم در مواردی که کمبود است بتوانیم کمک بیشتری داشته باشیم.
وی با اشاره به جمعیت ۸۰ میلیونی کشور و تعداد تربیت ۳۰ تا ۳۵ متخصص در برخی از رشته هادرسال و نیاز گسترده کشوراست.
دکتر هاشمی افزود: ‌در طول ۲ سال گذشته پذیرش برخی از رشته ها ۳۰ درصد افزایش یافته ولی تا فارغ التحصیل شدن دانشجویان این رشته ها کمی زمان می برد.
دکتر قاضی زاده هاشمی با تاکید بر اینکه نهایت تلاش خواهد شد که کمبودها برطرف شود، گفت: در قاین هرچه سریعتر باید مرکز اورژانس و دیالیز تمام شود تا یک آرامش و آسایش بیشتری برای مردم فراهم شود.
وی افزود: اعتبار برای تکمیل این پروژه گذاشته می شود تا هرچه سریعتر تکمیل شود.
وزیر بهداشت همچنین جانمایی دانشکده پرستاری قاین را مناسب نداست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا