سیاسی

تکمیل محور بیرجند-قاین نیازمند ۵۰ میلیارد تومان اعتبار است

به گزارش نسیم قائن ، مهدی جعفری ظهر چهارشنبه در کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اظهار داشت: خراسان جنوبی ششمین استان کشور از نظر طول راه ها در کشور بوده اما اعتبارات استانی آن در مقایسه با سایر استان ها پایین تر است.
وی از وجود ۱۷ هزار کیلومتر راه در استان خبر داد و گفت: از این میزان ۱۰ هزار کیلومتر راه اصلی، ۱۱ هزار و ۳۷۰ کیلومتر راه روستایی است.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در خراسان جنوبی دو کریدور اصلی شمال به جنوب و شرق به غرب به طول یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر وجود دارد، عنوان داشت: طول کریدور شرق به غرب بالغ بر ۵۶۹ کیلومتر بوده که از این میزان ۷۷ کیلومتر تبدیل به باند دوم شده است.
جعفری اضافه کرد: طول کریدور شمال به جنوب نیز ۷۶۱ کیلومتر بوده که از این میزان در ۳۲۲ کیلومتر به میزان ۵۰ درصد آن باند دوم احداث شده است.
وی به محور بیرجند- قاین اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تلاش همه بر این است تا این محور هرچه زودتر دوبانده شود در این راستا در حال حاضر سه پیمانکار در این محور مشغول به کار هستند.
دوبانده سازی ۲۱ کیلومتر از محور بیرجند- قاین تا پایان سال
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی، طول محور نخست این محور را ۲۹ کیلومتر عنوان کرد و گفت: از این میزان تاکنون ۲۴.۵ کیلومتر زیر بارترافیک رفته و ۲.۵ کیلومتر نیز آسفالت شده که به زودی زیر بار ترافیک می رود.
جعفری با بیان اینکه طول قطعه دوم این محور نیز ۴۱ کیلومتر است، بیان داشت: از این میزان نیز ۴.۵ کیلومتر تاکنون بازگشایی و مابقی نیز در دست اجرا است.
وی ادامه داد: قطعه سوم نیز به طول ۳۰ کیلومتر است که ۱۰ کیلومتر از این قطعه روکش و در هفته آینده بازگشایی می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان امسال ۲۱ کیلومتر از محور بیرجند- قاین زیر بار ترافیک خواهد رفت که از این میزان تاکنون ۹ کیلومتر به بهره برداری رسیده است.
دوبانده سازی ۳۵ کیلومتر از محور دیهوک- راور
جعفری با اشاره به اینکه در مجموع آسفالت ۵۶ کیلومتر از محور بیرجند- قاین باقی مانده است، بیان کرد: اگر ۵۰ میلیادر تومان به پیمانکاران پول پرداخت شود آمادگی دارند تا پایان سال ۹۷ این پروژه را به اتمام برسانند.
به گفته وی تکمیل محور بیرجند – قاین نیازمند ۵۰ میلیارد تومان بوده و ۳۰ میلیارد تومان نیز مطالبات پیمانکاران است.
وی ادامه داد: علاوه بر محور بیرجند- قاین تا پایان امسال ۱۴ کیلومتر در محور اسدیه – بیرجند، ۳۵ کیلومتر در محور دیهوک- راور، ۱۷ کیلومتر در محور طبس -اصفهان و شش کیلومتر در طبس- یزد دوبانده می شود.
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا