افزونه جلالی را نصب کنید. 30 ذو القعدة 1443 Wednesday, 29 June , 2022
1
شهردار قاین در نشست خبری با اصحاب رسانه:

تکمیل فاز اول بلوار امام رضا(ع) قاین تا3 ماه آینده/تعهد دروغ به مردم نداده و نخواهم داد

  • کد خبر : 51414
  • ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۸
تکمیل فاز اول بلوار امام رضا(ع) قاین تا3 ماه آینده/تعهد دروغ به مردم نداده و نخواهم داد
شهردار قاین با اشاره به پروژه بزرگ احداث 3 میدان وبلوار امام رضا(ع) گفت: فاز اول این پروژه 3ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش نسیم قاین؛یداله غلام پور شهردار قاین در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این که هنوز هم مدیریت شهری شهرداری قاین با مشکلات مدیریتی مواجه است گفت: 7 ماه است که واقعا در مراجعات مردمی شرمنده مراجعه کنندگان هستم و در این بین مراجعه کنندگانی داریم که سالهاست گره از مشکلات آنها باز نشده است و این برای من آزار دهنده است.

 

عذر خواهی از مردم

وی ادامه داد: بسیاری از این مشکلات به راحتی قابل حل بود وبا سیستم مدیریتی فَشِلی که بر مدیریت شهرداری حاکم بوده است  به نظر می رسد که نمی خواسته اند این مشکلات را حل کنند.

 

غلام پور  ضمن عذر خواهی از مردم گفت: انتقاد را به مجموعه مدیریتی شهری خود وارد می دانم واز این بابت از مردم شهر قاین عذر خواهی می کنم.

 

شهردار قاین با بیان این که اهل چاپلوسی و دروغ نیستم گفت: تعهد دروغ به مردم نمی دهم و نخواهم داد.

 

وی افزود: در طی مدت مسئولیت سعی کرده ام معامله را به سمت قطعی شدن در توافقات پیش ببرم و طوری نبوده است که برای رسیدن به اهداف خود به مردم قول های غیر قابل اجرا بدهم.

 

پرداخت حقوق و مزایای کارمندان

غلام پور با اشاره به وضعیت شهرداریهای کشور گفت: با این که شهرداریها با وضعیت اقتصادی فجیعی روبه رو هستند وبسیاری از شهرداریها در سطح کشور برای پرداخت و حقوق مزایای خود مانده اند اما خوشبختانه در شهر قاین توانسته ایم حقوق و مزایای کارکنان خود را به موقع پرداخت کنیم.

وی افزود: قاین و بیرجند در سطح استان تنها شهرستان هایی بوده اند که حقوق ومزایای کارکنان خود را پرداخت کرده اند.

 

 بسته شدن بودجه 67 میلیاردی شهرداری در سال جاری

 

شهردار قاین با اشاره به اعتبار شهرداری در سال گذشته گفت:47 میلیارد تومان بودجه وصول شده داشته ایم که 20 میلیارد تومان ،معادل 40 درصد بودجه شهرداری از محل فروش زمین تامین شده است و این نشان می دهد که ساختار شهرداری ایراد دارد وبه ناچار شهرداری مجبور شده است به سمت فروش زمین برود

 

غلام پور بیان داشت: بودجه سال 1401 نیز 67 میلیارد تومان بسته شده است که  18 در صد آن معادل 11 میلیارد  از محل فروش زمین تامین خواهد شد وب این که شخصا با فروش زمین مخالف هستم اما ساختار به سمتی پیش رفته است که چاره ای جز فروش زمین نداریم.

 

شهردار قاین اضافه کرد: با توجه به افزایش حقوق و مزایا 35 میلیارد تومان در سال جاری فقط حقوق کارمندان شهرداری می شود و اگر 67میلیارد شهرداری قاین تحقق یابد قطعا پروژه های عمرانی زیادی در سطح شهر خواهیم داشت.

 

وی با بیان این که ظرفیت این شهر بودجه 100 میلیاردی است گفت: ساختار بودجه ای شهرداری باید اصلاح شود.

شرمنده مردم هستم

غلام پور اظهارکرد: شهری را  تحویل گرفته ام که در برخی مواقع شرمنده مردم می شوم و بنده هم از جنس شهرداری هستم و تمام دغدغه ها را می دانم وشرمنده مردم هستم و قطعا  آنچه در توان دارم برای شهروندان انجام خواهم داد.

وی افزود: حق مردم شهر نیست که یکسال کارخانه آسفالت شهر روشن نباشد،حق مردم شهر نیست که شهر پرچاله داشته باشند،حق مردم شهر نیست که پارکها روشنایی مناسب نداشته باشد،حق مردم شهر نیست که سرویس بهداشتی های سطح شهر مناسب نباشد،اما مردم هم باید به ما فرصت بدهند وما آمده ایم که به صورت تیمی کار کنیم وکسانی هم که همراه ما نبوده اند را پای کار آورده ایم .

غلام پور بیان داشت: دراین مدت کارهایی هم انجام شده است که شاید دیده نشود از جمله این که 50 درصد ماشین آلات شهرداری خوابیده بود که همه تعمیر و وارد چرخه فعالیت شدند.

 

راه اندازی و فعال سازی کارگاه تولیدی فراورده های بتنی سنتی ، افزایش خط تولید و ماسه در کارخانه  شن شویی شهرداری از جمله اقداماتی است که تاکنون انجام شده است و مجدد هم تاکید می کنم دستگاه میلیاردی تولید بلوکه  که در دوره قبل شورا خریداری شده است طرح توجیهی ندارد و فعلا برنامه ای برای فعال کردن آن در دستور کار نداریم.

غلام پور به موضوع برخی از بازگشایی های قفل شده در سطح شهر اشاره داشت و گفت: قفل انتهای بلوار پاسداران نیز با موافقت با مالکین پس از سالها گشوده خواهد شد و به بلوار امام رضا(ع) متصل خواهد شد.

 

شهردار قاین یکی از مهم ترین پروژه های عمرانی شهر قاین را پروژه بزرگ ومهم بلوار امام رضا (ع)عنوان کرد و گفت: حدود 4 کیلومتر را استارت  زده ایم و معاون عمرانی استانداری در مراسم کلنگ زنی حضور داشتند و 8ونیم  میلیارد تومان از استانداری برای اجرای پروژه امام رضا (ع)بزودی به شهرداری پرداخت می شود .

 

وی افزود:فاز اول از تقاطع بلوار شهرداری آغاز شده است و با استفاده از ماشین آلات شهرداری و اجاره ماشین  آلات سنگین با اقدام جهادی، اجرای پروژه در حال اقدام هستیم واین فاز تا 3 ماه دیگر به اتمام خواهد رسید و  فاز دوم از روبروی بلوار دانشگاه نیز اجرا خواهد شد و جدول گذاری آن مسیر هم بزودی  آغاز می شود .

 

غلام پور اعلام آمادگی کرد چنانچه شورای شهر هزینه خرید اتوبوس شهری را آماده کنند حاضر به خرید اتوبوس شهری برای قاین هستم.

 

 

شهردار قاین در بخش دیگری از این نشست خبری گزارشی از اقدامات انجام  شده شهرداری در طی6 ماه گذشته را ارائه داد.:

پروژه اجرای آسفالت بلوار بهشتی – شاهیک – بلوار فرهنگ – خیابان صدوقی – بلوار امام علی – سعدی 2 و4 – رجایی2 -محوطه بیمارستان – 18متری حاشیه بلوار امام رضا – خیابان نیاوران جمعا به متراژ 52822 مترمربع با اعتباری بالغ بر 130 میلیارد ریال

 

– پروژه اجرای کانال و زیرسازی و آسفالت در بلوار ابوذر و نوربخش به طول 2200 متر با اعتبار بالغ بر 57 میلیارد ریال.

 

– پروژه اجرای جدول گذاری و زیرسازی و آسفالت بلوار شهرداری به طول 270 متر با اعتبار بالغ بر 21 میلیارد ریال.

 

– اجرای خط کشی معابر شهری به طول 40 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 440 میلیون تومان

– پروژه اجرای سرعت کاه و گذرگاه برجسته عابر پیاده در سطح شهر به طول 120 متر با اعتبار بالغ بر یک میلیارد ریال.

– پروژه اجرای جدول گذاری و کانیوو و زیرسازی و آسفالت کوچه ها وخیابانهای فرعی (قائم1-مطهری12-امام خمینی 19) به طول 900 متر با اعتبار بالغ بر 21 میلیارد ریال .

– پروژه جدولگذاری و موزاییک فرش اصلاح هندسی و جزیره ترافیکی بلوار آزادگان و بلوار فرهنگ به متراژ 1800 متر مربع با اعتبار بالغ بر 5 میلیارد ریال.

– پروژه اجرای سرعت کاه و گذرگاه برجسته عابر پیاده در سطح شهر به طول 120 متر با اعتبار بالغ بر یک میلیارد ریال.

– فعال نمودن کارگاه بلوکه و موزاییک سازی  با استفاده از امکانات و نیروهای موجود شهرداری با تولید روزانه 350عدد و حدود 30 مترموزائیک، تولید درمدت  6ماه  گذشته حدود 14000عدد انواع جدول تولید کردیم  که 3586 عدد استفاده شده و 11560عدد موجود است  و شهرداری در این خصوص به خودکفائی رسیده است و 70 هزار جدول بلوار امام رضا (ع) توسط کارگران شهرداری در کارگاه شهرداری بزودی  تولید می شود .

– در راستای ایجاد درآمد پایدار شهرداری ،  راه اندازی  شن شویی و تجهیز  سنگ شکن شهرداری که علاوه بر استفاده در پروژه های شهرداری توانستیم   در مدت 6ماه  کسب  درآمد معادل  10.000.000.000ریال  داشته باشیم.

 

– پروژه بازگشایی و جدول گذاری و زیرسازی و آسفالت خیابان استقلال به طول 140 متر با اعتبار بالغ بر 5 میلیارد ریال.

 

– رنگ آمیزی جداول بلوارها و خیابانهای سطح شهر به طول بالغ بر 37 کیلومتربا هزینه حدود 445 میلیون تومان

 

– در راستای زیبا سازی شهر در ایام نوروز 1401 اقداماتی در تهیه و نصب المان شهری اقدام شده است .

 

– پروژه تکمیل بوستان آفتاب به متراژ 4000 متر مربع با اعتبار بالغ بر 12 میلیارد ریال.

 

– پروژه جدول گذاری و موزاییک فرش اصلاح هندسی و جزیره ترافیکی بلوار آزادگان و بلوار فرهنگ به متراژ 1800 متر مربع با اعتبار بالغ بر 5 میلیارد ریال.

 

– پروژه جدول گذاری و کانیوو کوچه ابومنصور 6 به متراژ 156 متر بااعتبار بالغ بر 624 میلیون ریال.

 

– ساخت خانه کارگر به صورت مشارکتی با انجمن صنفی کارگران در پارک ساحل

 

– احداث خانه دستجرد با اعتبار 1میلیارد و 200 تومان از اعتبارات بازآفرینی شهری و 500 میلیون تومان از اعتبارات داخلی شهری برای تجهیز آن پیش بینی شده است .

– اجرای موزائیک فرش خیابان مصلی

 

– تمام شهر از جهت آسفالت خراب بوده و بر همین اساس از نیمه فروردین عملیات لکه گیری آسفالت از فاز 5 ، فاز 4 تا ابوطالب را انجام دادیم و بر همین اساس لکه گیری آسفالت سطح شهر275تن با اعتباری بالغ بر 3.142.000.000ریال تاکنون انجام شده است .

 

– تخریب خانه های نا امن با دستور دادستان انجام شده است

 

– تولید 60 هزار بوته گل فصلی در گلخانه شهرداری ، و الان خزانه تولید نهال را از داخل شهر به بیرون شهر در کنار کارخانه شن شوئی انتقال و در مکان  مستقر شده و مجوز گلخانه را در حال اخذ هستیم و تجهیزات گلخانه بزودی نصب   خواهد شد .

 

در خصوص اتلاف سگ های ولگرد بیش از 600 قلاده سگ ولگرد از سطح معابر شهری جمع آوری شده اند .

– خرید سن لایت 6 عدد با هزینه 650 میلیون ریال

 

– بهسازی چراغ و تعمیر چراغ راهنمائی – 147 میلیون ریال

 

اجرای آبنمای موزیکال باع ملی -۵  میلیارد ریال

 

اجرای روشنائی کارگاه بلوکه زنی – 108 میلیون ریال

 

اجرای پروژه روشنائی بوستان آفتاب – 3 میلیارد ریال

 

– راه اندازی آبنمای میدان امام  ، میدان طالقانی – میدان 17 شهریور – میدانی شیرازی- 3 میلیارد ریال

 

– ساخت 8 عدد آبخوری در سطح بوستان های شهر

 

– انجام کلیه آزمایشات کارگران به تعداد 220 نفر توسط آزامایشگاه جهاد دانشگاهی

 

– تقدیر از کارگران به مناسبت روز جهانی کار و کارگر

 

– برگزاری مراسم معنوی سی شب با قرآن در محل مسجد جامع قاین

 

غلام پور به  اقدامات شهرداری در ستاد تسهیلات نوروزی و پذیرایی از مسافرین نوروزی نیز اشاره داشت و گفت: شهرداری قاین موفق به  کسب مقام برتر دستگاه اجرایی استان در راستای خدمات رسانی به مسافرین نوروزی 1401 شد و  لوح تقدیر از استاندار خراسان جنوبی نیز دریافت شد.

 

 

وی برنامه های اولویت دار شهرداری را بازگشایی امتداد 24 متری کمال،بازگشایی و توافق با مالکین در مسیر امتداد بلوار بامشاد به سمت بلوار نوربخش،بازگشائی امتداد بلوار جانبازان ذکر کرد.

 

لینک کوتاه : https://nasimeqaen.ir/?p=51414

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.