سیاسی

تکلیف شهرداری قاین در منطقه گردشگری بوذرجمهرمشخص شود /ساخت وساز اداری در منطقه گردشگری مفهومی ندارد

به گزارش نسیم قائن ، صبح امروز با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی جلسه بررسی مشکلات منطقه گردشگری بوذجمهر قاین در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد .
کهن ترابی فرماندار قاین در این جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در منطقه گردشگری بوذجمهر گفت: این منطقه ظرفیت و پتانسیل های بسیار بالایی دارد و برای جذب گردشگر و رونق شهرستان قاین بسیار تاثیر گذار است .
وی افزود: متولی اصلی این منطقه باید مشخص شود و یک تعیین تکلیف اساسی صورت گیرد.
رمضانی مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری در این جلسه اظهارکرد: منطقه نمونه گردشگری در سفر خرداد سال ۱۳۸۴ دولت به خراسان جنوبی به تصویب رسید و در تیر۱۳۸۵ شهرداری به عنوان سرمایه گذار مشخص و موافقت اصولی انجام شد.
وی ادامه داد: در اسفند ۱۳۸۷ طرح تفضیلی توسط مشاورین تهیه و در کارگروه گردشگری استان و در خرداد ۹۳ در شورای برنامه ریزی توسعه استان به تصویب رسید ودر یک بازه چندین ساله تصمیم صحیحی برای این منطقه گرفته نشد و بلاتکلیف ماند.
رمضانی با بیان این که ۳۳ و ۴ دهم هکتار از این اراضی خصوصی،۶۹ و۷ دهم هکتار عمومی .۳۳۵ و ۸ دهم هکتار ملی و ۷۰ و ۸ دهم هکتار وقفی است گفت: بخشی از این اراضی پارک جنگلی و بایر است .
مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به وجود آثار تاریخی دراین منطقه گفت:وجود آرامگاه بوذجمهر قاین و قلعه کوه قاین که بعد ازقلعه الموت یکی از مراکز عمده اسماعیلیان درایران بوده است جذابیت خاصی به منطقه داده است وباید تصمیمات جدی برای این منطقه گرفته شود.
یحیی پور شهردار قاین دراین جلسه با بیان این که طرح جامع منطقه ۵۰۹ هکتار است گفت: ازاین میزان ۳۵۰ هکتار در اختیار منابع طبیعی است که با وجود این که همکاران ما ۸ سال است پیگیر واگذاری به شهرداری هستند اما هنوز اقدامی انجام نشده است .
شهردار از سرمایه گذاری هشت ونیم میلیاردی دراین منطقه توسط شهرداری قاین طی ده سال گذشته خبر داد و گفت: با همکاری میراث فرهنگی اقدامات خوبی دراین منطقه انجام شده است .
وی با تاکید بر این که جایگاه شهرداری باید دراین منطقه کاملا مشخص شود گفت: اگر شهرداری به عنوان سرمایه گذار تعیین تکلیف شود بهتر می تواند کار کند وقطعا اگر اختیارات کامل هم به شهرداری داده شود تا کاربری ها تعیین شود روند کار بهتر خواهد شد.
یحیی پور با بیان این که اگر بوذجمهر منطقه گردشگری است پس ساخت و ساز اداری دراین منطقه مفهومی ندارد و نباید سوله هایی در منطقه برپا شود .گفت:ادارات حق ندارند در منطقه گردشگری تجهیزات اداری داشته باشند و باید یه فکر اساسی برداشته شود .
شهردار قاین درپایان تاکید کرد: اگر تکلیف شهرداری دراین پروژه به صورت کامل مشخص شود حاضر است با حضور سرمایه گذاران بزرگ اقدامات بسیار خوبی دراین منطقه انجام دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا