سیاسی

تولید بیش از ۵۰ هزار ماسک به همت بسیج سازندگی قاین

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ رضا هزاری فرمانده سپاه ناحیه قاینات صبح امروز در نشست خبری مشترک سپاه و شبکه بهداشت و درمان قاین با اصحاب رسانه بیان داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و کمبود ماسک و مواد شوینده با هماهنگی انجام شده با شبکه بهداشت ودرمان ،بسیج سازندگی قاینات در اقدامی جهادی با راه اندازی کارگاههای تولید ماسک و مواد شوینده با نظارت شبکه بهداشت و درمان کار خود را از امروز آغاز کرد.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همان طور که تاکنون تهدید ها و آسیب ها را تبدیل به فرصت کرده است،این بیماری را هم تبدیل به فرصت خواهد کرد و با وحدت و همدلی شاهد یک بسیج عمومی بر علیه این بیماری خواهیم بود.
هزاری با بیان این که بسیج و سپاه در کنار خادمین شبکه بهداشت و درمان احساس تکلیف کرده است گفت: بسیج سازندگی قاین در قالب گروههای جهادی به کمک بهداشت و درمان شهرستان آمده است و درگام اول ۵۰ هزار ماسک تولید و در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار خواهد داد .
وی از تهیه مواد ضد عفونی کننده نیز به همت گروههای جهادی خبر داد و گفت: این مواد نیز با نظر شبکه بهداشت و درمان خواهد بود.
وی اضافه کرد: این کار که به همت خیرین و جمعی از خیاطان شهرستان صورت گرفته است با تایید شبکه بهداشت و درمان بوده و ماسکها پس از تولید جهت استریلیزه کردن به شبکه بهداشت تحویل داده خواهد شد و با نظر این مجموعه در سطح شهرستان و حتی استان توزیع خواهد شد.
هزاری قیمت تمام شده این ماسک ها را بسیار کم اعلام کرد و گفت: با توجه به این که بیشتر هزینه ماسک توسط خیرین و مردم تامین می شود گفت: در تلاش هستیم تا با همکاری خیرین و مردم بتوانیم با کمترین قیمت ماسکها را در بین مردم توزیع کنیم .
وی از عموم مردم و خیرین خواست تا کمک های نقدی خود را به پایگاهها و حوزه های بسیج شهرستان تحویل ودراین امر خداپسندانه شریک شوند.
دکتر عارفی رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین نیز دراین نشست خبری بیان داشت: بسیج در همه بحرانها به داد مردم رسیده است و لذا دراین امر ریشه کنی کرونا و پیشگیری از این بیماری نیز از ظرفیت بسیج بازهم استفاده خواهد شد.
وی ادامه داد: با توجه به شیوع این بیماری و کمبود ماسک در سطح کشور،بار روانی این کمبودها بیشتر مردم را اذیت می کند و لذا به منظور مقابله با عملیات روانی ایجاد شده و همچنین محتکرین ،در اقدامی جهادی گروههای جهادی بسیج سازندگی و فنی و حرفه ای شهرستان نیز آمادگی خود را برای دوخت ماسک برابر با شرایط استاندارد بهداشت اعلام کردند که خوشبختانه کار شروع شده است و امیدواریم بتوانیم با تولید و توزیع این ماسکها،بخشی از مشکلات شهرستان را دراین زمینه بر طرف کنیم.
عارفی فر ضمن تشکر از تمام افرادی که تاکنون با کمک های نقدی و غیر نقدی در اجرای این برنامه همکاری داشته اند از خیرین خواست دراین امر نیز همکاری بیشتری داشته باشند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین از ایجاد ایستگاههای قرنطینه در ورودی شهر از سمت خضری دشت بیاض و حاجی آباد خبر داد و این پست ها با همکاری نیروی انتظامی و هلال احمر مستقر شده اند و اقدامات بهداشتی اولیه بر روی افراد انجام می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا