سیاسی

توضیح رادان درباره افتادن در تله همجنسگرها!/ رفتم حمام برگشتم، همه چیز عوض شده بود

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از فرهنگ نیوز، پستی از سوی این بازیگر همه نشانه های حمایت از آزادی همجنسگرایی در آمریکا را داشت. این پست و بازنشر گسترده آن بازیگر سینما را در مظان اتهام حمایت از این نوع پدیده شوم گذاشت. اما کار با یک نامه و معذرت خواهی به پایان رسید.
رادان توضیح می دهد که در عرض چند دقیقه تمام دنیا با این پست عوض شد: من یک پست ساده گذاشتم و رفتم حمام. برگشتم و دیدم همه‌چیز عوض شد. جهانم عوض شد اصلا و افتادم در توفان.
او در این مصاحبه همچنین از حواشی این جریان می گوید. اینکه این اقدام زندگیش را تحت تاثیر قرار داده و او را ناآرام کرده است: آن داستان خیلی غافلگیر‌کننده بود. تحلیل خودم این است که ناغافل در تله بدی افتادم. البته درصدی از این جریانات دست من است و بقیه‌اش را دیگران تعیین می‌کنند؛ دیگرانی که خیلی‌های‌شان موافق حضور و وجود و ترقی امثال من نیستند و با تمام قوای‌شان و به‌قصد ریشه کن کردنت حمله می کنند. باید کاری می‌کردم که حداقل هزینه را مخاطبم بدهد.
این بازیگر سینما همچنان معتقد است آن مطلب بد فهمیده شده و مقصر را کسانی می داند که از آن سوء تعبیر کردند: چون آن مطلب بد فهمیده شده و شاید اشتباه در انتخاب کلمات مناسب مشکل‌ساز اصلی بود. یک‌هفته توضیح دادم که منظورم چه بوده، اما گوش نمی‌دادند، در این میان به‌نظرم برای برخی، ادامه دادن بازی، هیجان‌انگیزتر از خاتمه دادنش به آن بود.
رادان در آن ماجرا خود را بهانه ای میان دو جریان دانسته که به بهانه او می خواستند همدیگر را بکوبند: ناگهان وسط یک هیاهو در میان جریاناتی گیر می‌افتی که خودت و آن حرفی که بد برداشت شده، چماقی می‌شود از طرف یک جریان برای ضربه به جریان دیگر. تو مهره نیستی بلکه بهانه‌ای. نهایت کاری که می‌توانی انجام دهی این است که اول خودت را از این چاله نجات دهی و بعد برای حذف سوءتفاهم‌ها و برداشت‌های نادرست، راه‌حل مناسب پیدا کنی.
تمام حواشی مربوط به این بازیگر در مورد ازدواج همجنسگراها از توییت حاشیه سازش شروع شد. پس از صدور رای دیوان‌عالی ایالات متحده آمریکا مبنی بر قانونی بودن ازدواج همجنسگرایان٬ واکنش‌های مختلفی از سوی افراد متفاوت انجام شد که از میان آنها نوشته‌ی بهرام رادان تعجب‌برانگیز بود.
بهرام رادان در واکنشی عجیب در توئیتر خود نوشت: «رأی دیروز دیوان عالی آمریکا در قانونی اعلام کردن ازدواج همجنسگراها اتفاقی تاریخی بود٬ شاید به اندازه لغو برده‌داری … از لینکلن تا اوباما…»
وی چند روز بعد در نامه ای به یکی از روزنامه ها درباره مقصود اصلی خود از این پست توضیح داده بود تا شائبه دفاع از همجنسگرایان را از خود دور سازد: در مطلب منتسب که تنها چندى پس از انتشار و به منظور جلوگیرى از سوءاستفاده حذف شد، فقط اشاره به «تاریخى بودن» تصویب این قانون شده بود و به هیچ وجه کلامى از تأیید و حمایت در آن نبود، پرواضح است که چنین رفتارهایى در قانون، عرف و شرع ما محکوم است، لذا حرکت غیرمسئولانه برخى سایت‌ها در بد تیتر کردن، به خودانگاشتن و بزرگنمایى این مسئله، تنها آب به آسیاب دشمن ریختن بود و نیت من فقط کنجکاوى از پس پرده ماجرا و دلایل این اقدام بود نه تایید و حمایت از آن.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا