سیاسی

توصیه سیف به مردم: وارد بازار ارز نشوید دلار به‌زودی ارزان می‌شود

به گزارش نسیم قائن ، ولی‌الله سیف در حاشیه هفتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با حضور در جمع خبرنگاران درباره وضعیت بازار ارز و اقدامات بانک مرکزی برای بازگشت آرامش به این بخش اظهار داشت: من قبل از اینکه به این سؤال پاسخ دهم بهتر است اشاره‌ای به وضعیت اقتصادی کشور داشته باشیم، چراکه در تورم و رشد اقتصادی هم‌اکنون اقتصاد کشور در مسیر درست قرار گرفته و به‌سمت تحرک و رونق بیشتر حرکت می‌کند.
وی با بیان اینکه درآمد ارزی نسبت به قبل وضعیت بهتری دارد، افزود: با توجه اینکه قیمت هر بشکه نفت هم به ۷۰ دلار رسیده است دلیلی ندارد که در بلندمدت وضعیت ارزی دچار نوسان شود.
رییس کل بانک مرکزی همچنین گفت: فضای فعلی اقتصاد کشور خوب است و بانک مرکزی بازار را کنترل می‌کند، همان‌طور که قبلاً گفتم در دو ماه پایانی سال نرخ ارز روند نزولی خواهد داشت.
سیف با اشاره به ورود بانک مرکزی به بازار ارز تأکید کرد که سرمایه گذاری در بازار ارز به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد، کسانی که منابع خود را به ارز تبدیل می‌کنند نهایتاً متضرر می‌شوند.
این عضو کابینه دولت دوازدهم گفت: اگر وضعیت سپرده گذاری در سیستم بانکی را در سه چهار سال قبل با بازار ارز قیاس کنیم به این می‌رسیم که منابع سپرده گذاران ۸۰ درصد اضافه شده درحالی که بازدهی ارز ۵۰ درصد بوده است.
رییس کل بانک مرکزی به مردم توصیه کرد که ریسک و خطرپذیری بازار ارز را مورد توجه قرار داده و سرمایه گذاری امن و مطمئن داشته باشند چراکه در روزها و ماه‌های آینده قیمت ارز کاهش می‌یابد.
تغییرات لحظه‌ای قیمت دلار، طلا، سکه و ارز را اینجا مشاهده کنید.
انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا