سیاسی

توسعه اقتصادی در خراسان جنوبی با گسترش تعاونی‌ها محقق می‌شود ‌

به گزارش نسیم قائن ، محمد سنجری عصر دیروز در دومین نشست برنامه‌ریزی گرامیداشت هفته تعاون خراسان جنوبی در بیرجند اظهار داشت: باید تشکیل تعاونی‌ها را به عنوان یک مدل موفق اقتصادی سرلوحه کارها داشته باشیم.
وی با اشاره به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری بیان کرد: اگر بخواهیم به ۲۵ درصد رشد در حوزه تعاون دست یابیم باید مردم را به عنوان نقش اول در فعالیت‌های اقتصادی قرار دهیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: اتاق تعاون می‌توانند با برگزاری آموزش‌های مختلف به اعضای تعاونی‌ها ‌آنها را در مسیر سرمایه‌گذاری در تولید هدایت کند.
سنجری افزود: مطبوعات و خبرگزاری‌ها در آموزش، ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ تعاون در جامعه به عنوان همکاران بخش تعاون استان می‌توانند همکاری کنند.
وی تعاونی‌ را یکی از راه‌های گسترش اشتغال و دست یافتن به اشتغال پایدار عنوان کرد و گفت: با توسعه تعاونی‌ها می‌توان آثار فقر و بیکاری در جامعه را کاهش داد.
وی گفت: رفع معضل بیکاری به عنوان یکی از نیازهای جدی کشور و مستلزم تقویت و توسعه بنگاه‌های تعاونی و خلق فرصت‌های شغلی در این بخش از اقتصاد است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی تنوع فعالیت‌ها و گرایش‌های بخش تعاون را زمینه‌ساز جذب کارجویان به این بخش از اقتصاد اعلام کرد و اظهار داشت: ظرفیت‌های موجود در بخش تعاون موجب شده تا دولت نگاه و تسهیلات ویژه‌ای را برای حمایت و تقویت این بخش اختصاص بدهد.
سنجری با اشاره به موانع و مشکلات سر راه تعاونی‌ها خواستار احصای قوانین و همراهی دستگاه‌های اجرایی استان در راستای برطرف کردن این موانع و حل مشکلات آنها شد.
وی برگزاری نمایشگاه دستاوردهای بخش تعاون استان را برای شناساندن توانمندی‌های فعالان بخش تعاون و شرکت‌های تعاونی در زمینه تولید و توزیع و خدمات را بسیار موثر دانست.
تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا