سیاسی

توزیع ۸۴ هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی در قاین /برگزاری جشن درختکاری در شهرک اصناف

به گزارش نسیم قائن ، احمد گلی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قاین در جلسه هماهنگی ستاد برگزاری هفته منابع طبیعی که صبح امروز در محل سالن اجتماعات این اداره برگزار شد با اشاره به اهمیت درخت ودرختکاری گفت: هفته منابع طبیعی امسال با عنوان ” منابع طبیعی با مردم وبرای مردم ” نامگذاری شده است.
وی افزود: اکثرمردم منابع طبیعی را فقط در بحث زمین و منابع طبیعی می شناسند درحالی که این سازمان در حوزه های متعددی از جمله طرح های آبخیزداری،بیابان زدایی و… که خود باعث افزایش سفره های آب زیرزمینی و فضای سبز می شود نیز فعالیت دارد و فعالیت های منابع طبیعی در حوزه های مختلف سهم وتاثیر مهمی در کشور دارد .
گلی درادامه با اعلام برنامه های هفته منابع طبیعی گفت: روز۱۵ اسفند به عنوان روز ملی درخت ودرختکاری نامگذاری شده است ودراین روز جشن درختکاری با همکاری شهرداری و سایر ارگان های شهرستان و دانشجویان و دانش آموزان در شهرک اصناف و با کاشت ۱۷۰۰ اصله نهال و با شعار هرایرانی یک درخت بکارد برگزار خواهد شد .
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قاین دیداربا امام جمعه و فرماندار شهرستان،غبار روبی گلزار شهدای گمنام،حضور کارشناسان اداره منابع طبیعی در مدارس و سخنرانی به مناسبت هفته منابع طبیعی،توزیع نهال رایگان در مصلی نماز جمعه ،کاشت نهال در کارخانه سیمان قاین با حضور مسئولین ،گردهمایی قضات و فرماندهان انتظامی و فعالان عرصه منابع طبیعی ،تشکل های زیست محیطی ومنابع طبیعی و همیاران طبیعت و تقدیر از فعالان منابع طبیعی را ازا اهم برنامه های هفته منابع طبیعی برشمرد.
گلی از توزیع ۸۴ هزار اصله نهال شامل کاج ، اقاقیا و سرو خمره ای ،زبان گنجشک،ارغوان ،زیتون تلخ و. .. در سطح شهر خبر داد وگفت: از هفته گذشته توزیع نهال در سطح شهرستان آغاز شده است .
وی ادامه داد : برای توسعه فضای سبز روستاها نیز ،با همکاری دهیاری ها در سطح پارکها و معابر روستایی نیز نهال کاشت خواهد شد .
قاصری مسئول فضای سبز شهرداری قاین نیز از کاشت وتوزیع ۱۱ هزار اصله نهال مثمر و غیر مثمر شامل زردآلو،زیتون تلخ،کاج توپی و خمره ای و … در سطح شهر خبر داد و گفت: یکی از طرح های شهرداری کاشت درخت میوه در داخل ومقابل منزل و اماکن خصوصی با ارائه راهنمایی های فنی حفظ ومراقبت از درختان برای شهروندان است که به هر ملک متقاضی در اجرای طرح،۴ اصله نهال اختصاص می یابد .
وی افزود: این طرح به منظور مشارکت مردم در ایجاد فضایی سبز و باطراوت در سطح شهر می باشد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا