سیاسی

توزیع ۶۰۰ لیتر سم رایگان بین دامداران قاینی در پنج ماهه اول سال جاری

به گزارش نسیم قائن ، رئیس شبکه دامپزشکی قاین گفت:در راستای مبارزه با انگلهای خارجی دام بعنوان مخزن و ناقل بیماریهای خطرناک دامی و قابل انتقال به انسان ، درپنج ماهه ابتدای سال جاری مقدار۶۰۰ لیتر سم به صورت رایگان بین دامداران جهت سمپاشی دامها و اماکن دامی توزیع شده است که این مقدار سم جهت سمپاشی و ضد عفونی ۸۷۲۹۰ راس گوسفند و بز، ۲۵۴راس گاو و ۱۶۴۵۰۰متر مربع جایگاه نگهداری دام استفاده شده است.
دکتر علی گوهری گفت : برای پیشگیری از بیماریهای خطرناک و مهلک دامی و قابل انتقال از دام به انسان توسط انگلهای خارجی دامی ، سموم رایگان توسط اکیپهای فنی پس از واکسینه کردن دامها در محل دامداری توزیع می شود.
وی افزود: بیماریهای خطرناک و کشنده ای همچون تب خونریزی دهنده کریمه کنگو به وسیله گزش کنه آلوده به دام وانسان منتقل می گردد، همچنین بسیاری از عوامل عفونی، قارچی ، تک یاخته ای، کنه و جرب بعنوان عوامل انگلی جلد و زیر جلدی باید با سمپاشی و درمان به موقع در دامها پیشگیری شود تا باعث آلودگی جمعیت انسانی شهرستان نگردند.
گوهری گفت: اقدامات بهداشتی دامپزشکی تامین کننده سلامت دامها و درنتیجه ارتقاء سلامت و بهداشت عمومی جامعه خواهد بود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: در پنج ماهه اول سال جاری ۳۶۶ لیتر شربت آلبندازول نیز به صورت رایگان بین دامداران توزیع شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا