سیاسی

توزیع ۵۰۰ هزار پرس غذا میان زائران در مرز مهران تا پایان مراسم اربعین

به گزارش نسیم قائن ، محسن منصوری مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی در گفت‌وگو با خبرگار اعزامی آستان نیوز در مرز مهران، اظهار کرد: قرارگاه امام رضا(ع) در نزدیکی مرز مهران و حاشیه پل زیارت راه اندازی شده که مرکز هماهنگی امور اربعین است.
وی با بیان اینکه حدود هزار نفر از خدام و خادمیاران رضوی برای مجموعه فعالیت‌های بنیاد کرامت رضوی در شهر مهران سازماندهی شده‌اند، افزود: راه اندازی آشپزخانه مرکزی در شهر مهران یکی از مهمترین برنامه‌هایی بود که در مرز مهران برنامه‌ریزی شد تا حجم و کیفیت خدمت رسانی افزایش یابد.
وی تصریح کرد: پیش بینی شده است تا انتهای خدمت رسانی به زائران حسینی مجموعا ۵۰۰ هزار پرس غذا در آشپزخانه مرزی مهران طبخ و توزیع شود. پذیرایی از زائران اربعین حسینی از ۲ هفته قبل از اربعین آغاز شده و تا ۲ هفته بعد از اربعین ادامه دارد.
مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی افزود: راه اندازی موکب فرهنگی آستان قدس رضوی توسط سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی یکی از اقدامات متفاوتی بود که امسال اجرایی و منشاء خدمات فرهنگی بسیاری در مهران شد.
منصوری گفت: به همت خدام امام علی بن موسی الرضا(ع) برای خدمت رسانی به اقشار کم توان و سالمند حمل و نقل با ۳۰ ویلچر به صورت شبانه روزی در حال انجام است.
وی ادامه داد: موکب اختصاصی بانوان در مرز مهران و میدان اربعین اقدام جدیدی است از سوی ستاد اربعین آستان قدس رضوی راه اندازی شده است و خدماتی را ویژه بانوان زائر انجام می دهد.
مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی تصریح کرد: با هماهنگی ستاد اربعین آستان قدس رضوی برای حضور ۱۲۰ مبلغ دینی در مرز مهران برنامه های تبلیغی و فرهنگی متنوعی برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه ۸ ایستگاه خدمت رسانی به زائران در نقطه مرزی مهران راه اندازی شده بود، اما با طوفانی که در روزهای اخیر شروع به وزیدن کرد خساراتی به ایستگاه ها وارد شد، ادامه داد: چندین ایستگاه سیار را با استفاده از وسایل نقلیه سنگین راه اندازی کردیم تا در طی مسیر به زائران خدمات ارائه کنند
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا