سیاسی

توزیع ۳۰۰ سبد غذایی در بین آسیب دیدگان از کرونا / از تهیه ماسک و ضد عفونی اماکن عمومی تا خرید مایحتاج مردم توسط بسیجیان قاینات

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ رضا هزاری فرمانده سپاه ناحیه قاینات ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه گفت: عرصه خبر رسانی و اطلاع رسانی یک عرصه بسیار پرتحرکی است و اطلاع رسانی به مردم در این زمان که با بیماری کرونا در کشور مواجه هستیم بسیار مهم و تاثیر گذار است.
وی ضمن قدر دانی از شکوه خدمات رسانی مجموعه حوزه بهداشت ودرمان و پرستاران و پرسنل و پزشکان وکادر درمانی شهرستان قاینات که شبانه روز به مردم خدمات ارائه می دهند گفت: با شیوع بیماری کرونا ،بسیج به منظور خدمات رسانی به مردم با رویکردی جهادی بازهم وارد میدان شد و در اولین اقدام با راه اندازی ۳ کارگاه تولید ماسک با نظارت شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات به تولید ماسک پرداخت که این تعداد اکنون به ۱۰ کارگاه رسیده است .
فرمانده سپاه ناحیه قاینات با بیان این که دوست داریم ماسک های تولیدی با نازلترین قیمت در بین مصرف کنندگان توزیع شود گفت: بخشی از ماسکهای تولیدی ضد عفونی شده به صورت رایگان در بین روستاها ،پایگاهها و حوزه های بسیج توزیع شده است و بخشی نیز در اختیار اصناف و اقشار مختلف و ادارات قرار گرفته است و همچنین تعدادی از ماسک ها به صورت رایگان به پرسنل بیمارستان داده شده است.
وی یکی از دلایل کمبود ماسک علی رغم راه اندازی های کارگاه های تولیدی را مصرف بالای ماسک دراین روزها اعلام کرد و گفت: تا حدودی با کمبود وسایل جانبی تولید ماسک نیز مواجه شده ایم که همکاران ما به جد پیگیرتهیه وسایل جانبی نیز هستند.
فرمانده سپاه ناحیه قاینات در بخش دیگری از سخنان خود به توزیع ۳۰۰ سبد کالا به ارزش۱۵۰ میلیون تومان دربین افراد نیازمندی که به واسطه بیماری کرنا از لحاظ شغلی دچار آسیب شده اند اشاره کرد و گفت:این طرح با همکاری خیرین عزیز ادامه خواهد داشت .
هزاری از سازماندهی ۱۲۸ تیم جهادی به منظور خدمات رسانی در عرصه سلامت در شهرستان قاینات خبر داد و گفت: این تیم ها در غالب پست های غربال گری،ضد عفونی اماکن عمومی،مساجدو… با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان خبر داد و گفت: با توافقی که با ریاست ناحیه سوخت شهرستان داشته ایم ،از ظرفیت بسیجیان در امر کمک رسانی به جایگاههای سوخت و پمپ بنزین ها استفاده خواهد شد.
فرمانده سپاه ناحیه قاینات از توافق با فروشگاه خرید اینترنی قاین شاپ به منظور حضور کمتر مردم در سطح شهر خبر داد و گفت: با همکاری بسیج اصناف تعدادی از فروشگاهای سطح شهرستان و ۳ مجتمع تولید نان با این فروشگاه اینترنتی قرارداد بسته اند و مردم می توانند مایحتاج خود را به صورت اینترنتی سفارش دهند تا برایشان ارسال شود.
وی با بیان این که مجموع سپاه و پایگاههای بسیج در ایام تعطیلات برای مهار کرونا در کنار مردم خواهد بود گفت: این مجموعه امادگی دارد تا به منظور تامین مایحتاج روزانه بیماران قرنطینه ای خانگی ، نیرو در حد توان در اختیار این افراد قرار گیرد تا کلیه مایحتاج آنها خریداری و در منزل تحویل افراد شود.
هزاری ادامه داد: دستکش پلاستیکی به همت بسیجیان زودی وارد چرخه تولید در شهرستان می شود و بدین منظور ۲ دستگاه نیز آماده تولید است و جلساتی نیز با مسئولین پارک علم و فناوری شهرستان دراین زمینه داشته ایم.
فرمانده سپاه ناحیه قاینات در بخش پایانی سخنان خود ضمن تشکر از تشکیل گروههای خود جوش به منظور خدمات رسانی در عرصه سلامت ازهمه این گروهها خواست تا به منظور انجام یک کار هماهنگ بین این گروهها هماهنگی بیشتری صورت گیرد و قطعا بسیج هم آمادگی حمایت از این تیم ها را دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا