سیاسی

توئیت رئیس‌جمهور آمریکا درباره «تعطیلی دولت» با چاشنی انتخاباتی

به گزارش نسیم قائن ، دونالد ترامپ در اولین اظهارنظر خود پس از تعطیلی دولت فدرال آمریکا، بر لزوم پیروزی تعداد بیشتری از جمهوریخواهان و راهیابی آنها به کنگره تاکید کرد.
با پایان ضرب‌الاجل در کنگره آمریکا برای تصویب بودجه موقت دولت به دلیل مخالفت دموکرات‌ها، رسما دولت فدرال تعطیل شد(جزئیات بیشتر)
کاخ سفید و مقامات دولتی، دموکرات‌ها را مقصر «تعطیلی دولت فدرال آمریکا» می‌خوانند و دموکرات‌ها هم دولت دونالد ترامپ را به خاطر وضع به وجود آمده کنونی، مقصر می‌دانند.
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در اولین اظهارنظر خود پس از تعطیلی دولت فدرال این کشور، به شبکه اجتماعی مورد علاقه خود رجوع کرد.
او در توئیتر نوشت: «دموکرات‌ها بیشتر از آنکه درباره ارتش بزرگمان یا ایمنی در مرز خطرناکمان در جنوب(آمریکا) نگرانی داشته باشند، نسبت به مهاجران غیرقانونی نگرانی دارند».
رئیس‌جمهور آمریکا ادامه داد: «آنها(دموکرات‌ها) به راحتی می‌توانستند توافق کنند اما تصمیم گرفتند که سیاست تعطیلی دولت را بازی کنند».
ترامپ افزود: «ما به تعداد بیشتری از جمهوریخواهان در سال ۲۰۱۸(در کنگره آمریکا) نیاز داریم تا با قدرت از این وضع درهم و برهم عبور کنیم».
اظهارات انتخاباتی ترامپ در حالی مطرح شده که قرار است ششم نوامبر(۱۵ آبان ۱۳۹۷) انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا برگزار شود.
در این روز قرار است برای همه ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان آمریکا و همچنین ۳۳ کرسی از مجموع ۱۰۰ کرسی سنای آمریکا رای گیری شود.
ترامپ در توئیت دومش با کنایه‌ نوشت: «اولین سالروز ریاست جمهوری من است و دموکرات‌ها می‌خواستند که به من یک هدیه خوب بدهند».
وی در توئیت سوم روز شنبه خود هم تصریح کرد: « جمهوریخواهان تنها ۵۱ رای در سنا دارند و نیاز به ۶۰ رای دارند. به همین دلیل است که ما باید در انتخابات ۲۰۱۸ تعداد بیشتری از جمهوریخواهان را پیروز کنیم. آن وقت، می‌توانیم در (مقابله) با جرم و موضوع مرز و حتی درباره ارتش و کهنه سربازانمان سرسخت تر باشیم».
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا