سیاسی

تنزل دانشگاه به مجتمع آموزش عالی شایعه ای بیش نیست/ تصویب سند راهبردی دانشگاه بزرگمهر قاین

به گزارش نسیم قائن ، دکتر محمدحسین شفیعی میم رئیس دانشگاه بزرگمهر قاینات در جمع خبرنگاران از تصویب سند راهبردی دانشگاه بزگمهر قاین خبر داد وگفت:بیش از ۵ سال است که درگیر تصویب سند راهبردی، چارت سازمانی و سازمان تفصیلی دانشگاه هستیم که شکر خدا این امر امسال محقق شد. وی افزود:تصویب سند راهبردی به ما کمک می کند تا بتوانیم نیروهای مورد نیاز خود را طبق چارت تعریف شده استخدام کنیم. همچنین طبق چشم اندازی که ترسیم شده بتوانیم رشته و گرایش جدید به دانشگاه اضافه کنیم.”
شفیعی با اعلام هزینه کرد بالغ بر ۸ میلیارد ریال در حوزه عمرانی و بالغ بر ۲/۵ میلیارد ریالی در حوزه فرهنگی از ساخت و تکمیل زمین چمن مصنوعی دانشگاه به عنوان مهمترین این پروژه ها ذکر کرد.
وی یکی از برنامه های در دست اقدام دانشگاه را تکمیل ساختمان دانشکده علوم انسانی عنوان کرد و گفت:،ساختمان خیریه ام الائمه مراحل آخر واگذاری به دانشگاه را طی می کند وبه محض دریافت ساختمان تغییر و تکمیل آن را شروع کرده و امیدواریم با توجه به اعتباری که در نظر گرفته شده ظرف یکسال بتوانیم این ساختمان را به بهره برداری برسانیم.
وی از رایزنی برای اخذ مجوز رشته کارشناسی اقتصاد مدیریت بر اساس چشم انداز سند راهبردی خبر داد و گفت: درخواست به شورای گسترش آموزش عالی دراین زمینه داده شده است .
وی از لغو دومین همایش جغرافیا، محیط زیست و گردشگری به دلیل شیوع بیماری کرنا خبر داد و گفت: این همایش را در شهریورماه برگزار خواهیم کرد.
رییس دانشگاه بزرگمهر قاینات بزرگترین معضل دانشگاه در حال حاضر را راه بین خوابگاه دخترانه و دانشگاه اعلام کرده و در مورد سردر دانشگاه نیز چنین گفت: “برنامه داشتیم در ورودی دانشگاه را از بلوار ابوالمفاخر باز کنیم که متاسفانه با مالکین برای تملک این قسمت به توافق نرسیدیم.”
شفیعی میم در پاسخ به سوال خبر نگار نگین شرق در مورد شایعه تنزل دانشگاه به مجتمع آموزش عالی گفت: چنین اتفاقی بسیار بعید و غیر منطقی است و اگر چنین نظری داشتند همین چندماه پیش سند راهبردی بزرگمهر را تصویب نمی کردند. وزارت وقتی سند راهبردی دانشگاهی را تصویب کرد یعنی فعالیت دانشگاه در آن زمینه و رشته ها را پذیرفته است”.
وقتی از وی در مورد نگرانی های موجود پیرامون کم شدن تعداد دانشکده ها گفت:چنین مشکلی نخواهیم داشت. ما دانشکده علوم پایه را تعطیل کردیم زیرا در سه سال گذشته اصلاً پذیرش نداشته است. اما در عوض روی دانشکده اقتصاد برنامه ریزی کرده ایم که در شرق کشور فقط مشهد و زاهدان دارد و این تصمیم مورد تایید وزارت علوم نیز هست.
وی ادامه داد:مجوز اخذ ۷ رشته و گرایش جدید را داریم که حداقل دو دانشکده دیگر با آمدن رشته ها اضافه خواهد شد و جای این گونه نگرانی ها نیست. ضمن اینکه متاسفانه گاهاً افراد مغرض در راستای اهداف سیاسی و ضربه زدن به این و آن اقدام به شایعه پراکنی می کنند که باید دید ریشه این شایعات از کجا آب می خورد.”
شفیعی میم در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص این که آیا جای خالی تابلوهای خوش آمد گویی دانشگاه بزرگمهر در ورودی های شهر را احساس نمی کنید؟ گفت: ” از سال ۹۳ با ادارۀ راه پیرامون این موضوع مکاتبه و پیگیری داریم اما متاسفانه به ما مجوز نداده و درخواست اجاره بابت تابلو دارند. در همه شهرهای کشور دانشگاهها تابلو در حاشیه جاده ها دارند اما در قاین شرایط بدین گونه است.”
وی با بیان اینکه در حال حاضر این مجموعه ۱۲۰۰ دانشجوی فعال دارد به آمادگی دانشگاه جهت برگزاری کلاسهای غیرحضوری در صورت تعطیلی احتمالی اشاره کرد.
شفیعی در پایان با درخواست از مسئولین شهرستان گفت: به دلیل راحتی تردد و کنترل بهتر رفت و آمدها معبر دیگری در اطراف دانشگاه ایجاد نکنند.
رئیس دانشگاه بزرگمهر قاین همچنین از اخذ مجوز جذب نیروی های قبول شده در آزمون استخدامی سال۹۴ این دانشگاه خبر داد.
✍ محمدباقرصحرایی- مسلمان زاده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا