سیاسی

تمرین کارآفرینی توسط دانش آموزان ونوجوانان قاین/هنرمندان قاین نیازمند حمایت مسئولین

به گزارش نسیم قائن ،ششمین نمایشگاه کارآفرینی وفروش آثار کسب وکاردانش آموزان ،فارغ التحصیلان وبانوان توانمند قاین صبح امروز گشایش یافت.
مطهری مسئول ششمین نمایشگاه کارآفرینی وفروش آثار کسب وکار دانش آموزان ،فارغ التحصیلان وبانوان توانمند قاین در حاشیه بازگشایی نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن گفت: این نمایشگاه به دنبال اجرای طرح اتاق کارآفرینی مدارس برگزار می شود و یکی از اهداف برپایی آن تمرین کارآفرینی و کسب و کار است.
وی افزود: درطرح اتاق کار آفرینی مدارس در طول سال که توسط بنیاد فرهنگی سپهر برگزار می شود شرکت کنندگان دراین طرح یک سری کلاس های آموزشی را فرا می گیرندکه هدف اصلی آن اشنایی و علاقه مندی به کارآفرینی، ارائه آموزش های لازم برای ایجاد وراه اندازی کسب و کار است .
مطهری با اشاره به اجرای «طرح اتاق کارآفرینی مدارس» در هفت سال گذشته در برخی از مدارس قاین گفت: دانش آموزان همزمان با درس باید آموزش های کسب و کار را هم فراگیرند تا بتوانند آینده شغلی بهتری داشته باشند.
وی هدف از طرح اتاق کارافرینی مدارس را توسعه و ترویج کارآفرینی در مدارس و آشنایی دانش آموزان با مبانی کسب و کار و کارآفرینی عنوان داشت و گفت: در سالجاری چهار کارگاه آموزشی برای معلمان و ۱۰ کارگاه برای دانش آموزان اجرا شده است.
مسئول طرح اتاق کارآفرینی مدارس قاین ادامه داد: برای آشنایی دانش آموزان با کسب وکار، دو مورد بازدید از مراکز کسب وکار، دو جشن کارآفرینی در مدارس عقیله و خیامی و ۵ سمینار آشنایی با کارآفرینی برگزار شده است.
نداشتن محل مناسب برای نمایشگاه مشکل هر ساله
مطهری با بیان اینکه هرساله یک نمایشگاه از آثار افراد شرکت کننده در شهرستان دایر می شود گفت: متاسفانه به دلیل نداشتن مکان مناسب هرساله برای برپایی این نمایشگاه در شهرستان با مشکلاتی مواجه هستیم .
وی افزود: امسال با رایزنی های انجام شده توانستیم مکانی را در خیابان اصلی شهر با حمایت موسسه اعتباری نوروبانک ملی تهیه وآثار هنری این دانش اموزان را به معرض نمایش بگذاریم .
مسئول این نمایشگاه گفت: ما ازکمترین امکانات برای برپایی نمایشگاه در سطح شهر محروم هستیم وحتی برای میزهای نمایشگاه با چندین اداره ونهاد مکاتبه داشته ایم که توانستیم حداقل امکانات را برای این برنامه فراهم کنیم.
مطهری اظهارداشت: نبود یک بازارچه دائمی فروش آثار هنری وصنایع دستی در قاین نیز بانوان فعال وهنرمند شهرستان را با چالش هایی برای فروش مواجه کرده است وامیدواریم مسئولین شهرستان این خواسته به حق بانوان وهنرمندان شهرستان را مورد توجه ویژه خود قرار دهند.
وی گفت: در سالی که به نام سال اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل نامگذاری شده است آموزش های هنری به بانوان وفروش آثار این هنرمندان می تواند نقش بسیار مفیدی در اقتصاد خانواده داشته باشد ولذا مجددا از مسئولین درخواست داریم مکان مناسبی برای فروش آثار این هنرمندان در شهرستان به صورت دائمی دایر شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا