سیاسی

تمدید تحریم‌‌ها در راستای مقابله با برنامه تسلیحاتی ایران است

به گزارش نسیم قائن ، اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به قانون شدن طرح تحریم ایران می گوید این تهران است که با لفاظی سعی دارد اینطور نشان دهد که توافق هسته ای نقض شده است.
اد رویس در بیانیه ای که روز پنجشنبه ۲۵ آذر منتشر کرد، نوشت: حمایت ایران از تروریسم و تلاش آن در توسعه تسلیحاتی که می توانند آمریکا را هدف قرار دهند، تهدیدی جدی برای امنیت ملی ما محسوب می شود.
وی افزود: «این قانون، تحریم های فعلی را در راستای مقابله با برنامه نامشروع تسلیحاتی ایران تمدید می‌کند، چیزی که در توافق هسته ای پرزیدنت اوباما وجود نداشت و همچنین تضمین می کند که کابینه آقای ترامپ بتواند در صورتیکه که رهبر ایران دستور به ساخت سلاح هسته ای دهد آنها را دوباره اعمال کند.»
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در بخش دیگری از بیانیه خود گفت: «بنابراین، فریب لفاظی های تهران را نخورید. ایران تنها طرف توافق است که مفاد توافق را زیر پا گذاشته است. این قانون تضمین می کند که آمریکا بتواند کماکان رژیم ایران را (در قبال تعهداتش) مسئول نگه دارد.»
کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا طرح تمدید تحریمهای ایران را در روز چهارشنبه امضا نکرده ولی اجازه داده است تا این مصوبه به قانون تبدیل شود.
جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید تأکید کرد: دولت آمریکا این مسئله را به‌روشنی اعلام کرده است که طرح تحریم‌های ایران گرچه ضروری نیست ولی کاملاً مطابق با تعهدات ما در چارچوب برجام بوده است. مطابق با این موضع دیرینه، تمدید تحریم‌های ایران بدون امضای رئیس جمهور به قانون تبدیل می‌شود.
سنای آمریکا اول دسامبر طرح تمدید تحریم‌های ایران را با ۹۹ رأی موافق بدون رأی مخالف تصویب کرده است.
منبع : شهر خبر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا