سیاسی

تمام موانع سر راه سرمایه‌گذاری خیران در زیرکوه برداشته میشود

به گزارش نسیم قائن ،
حجت‌الله خانزاده ظهر امروز در دیدار با مدیر عامل موسسه کاشی نیلوفر از حضور و حمایت‌های خیران در این شهرستان تقدیر کرد و اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد تمام موانع اداری در سر راه سرمایه‌گذاری خیران در این شهرستان برداشته شود.
وی از عدم وجود واحد تولیدی در شهرستان زیرکوه ابراز نارضایتی کرد و گفت: شهرستان زیرکوه از معدود شهرستان‌هایی است که حتی یک واحد تولیدی در آن وجود ندارد و امیدواریم راه‌اندازی یک واحد تولیدی الگویی برای سایر واحدها و سرآغاز شروع به کار سایر واحدها باشد.
فرماندار زیرکوه همچنین به ظرفیت معادن شهرستان اشاره کرد و افزود: در حوزه معدن پتانسیلهای بسیار خوبی در شهرستان وجود دارد که باید در این زمینه نیز سرمایه‌گذاری شود.
مدیرعامل مؤسسه کاشی نیلوفر نیز در این دیدار به بررسی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان زیرکوه اشاره کرد و اظهار داشت: باید از ظرفیت کویر شهرستان زیرکوه به عنوان یک نعمت خدادادی استفاده بهینه کرد.
علیرضا ناصری افزود: اشتغال و سرمایه‌‌گذاری از جانب خیران در مناطق محروم و دور افتاده نیاز به فرهنگ‌سازی دارد و همه نهادها باید کمک کنند تا نگرش و تفکر منفی بعضی از مردم در خصوص کمک خیران به این مناطق تغییر کند.
وی با اشاره به سرمایهگذاری در مناطق کوچک و محروم، گفت: آوردن سرمایه به اینگونه مناطق کار سختی است و این ذهنیت در مردم باید ایجاد شود که کسی که در مناطق کوچک سرمایه‌گذاری می‌کند ازخود گذشتگی و ایثار می‌کند.
مدیرعامل مؤسسه کاشی نیلوفر وجود زیرساخت‌ها را برای سرمایه‌گذاری ضروری دانست و گفت: تا زمانی که زیرساخت‌هایی مثل گاز وجود نداشته باشد سرمایه‌گذاری کار بسیار مشکلی اشت.
ناصری همچنین به ظرفیت همسایگی با مرز به عنوان یک نعمت اشاره کرد و افزود: باید به بازار فروش واحدهای تولیدی که در شهرستان زیرکوه قرار است ایجاد شود فکر کرد و همسایگی با کشور افغانستان می‌تواند فرصت مناسبی برای صدور کالاهای تولید شده به این کشور باشد.
به گزارش فارس؛ ناصری در این نشست نسبت به راه‌اندازی اورژانس شهر حاجی‌آباد، ساخت دو کلاس درس و یک سالن اجتماعات در آموزشگاه مرحوم ناصری شهر حاجی‌آباد و تعمیر سقف مصلی نماز جمعه شهر حاجی‌آباد قول مساعد داد.
همچنین با حضور فرماندار، امام جمعه و سایر مسئولان کلنگ احداث مجتمع فرهنگی ورزشی مرحوم ناصری شهر حاجی‌آباد با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال به زمین خورد که تمامی هزینه‌های آن از جانب این خیر تأمین خواهد شد.
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا