سیاسی

تقویت روحیه انقلابی و جهادی از اهداف برگزاری کنگره شهدای استان /تاکید بر مشارکت مردم و مسئولین در برپایی کنگره ملی۲هزار شهید خراسان جنوبی

به گزارش نسیم قائن ، مشیرالحق عابدی فرماندار قاین در جلسه هماهنگی برگزاری کنگره ۲هزار شهید خراسان جنوبی که با حضور سرهنگ اسماعیلی جانشین سپاه انصارالرضا(ع)و سرهنگ برات زاده معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا(ع) وجمعی از مسئولین شهرستانی درمحل فرمانداری قاین برگزار شد با تاکید بر همکاری کلیه مسئولین شهرستان در برپایی کنگره سرداران شهید استان و همچنین یادواره ۳۰۲ شهید شهرستان قاینات گفت: در راستای برگزاری یادواره شهدای شهرستان که ۵ مهرماه در قاین برگزار خواهد شد تاکنون ۴ جلسه با حضور متولیان امر برگزار شده است و همچنین کمیته های مربوطه ۱۰ جلسه در جهت برنامه ریزی یادواره شهدا برگزار کرده اند.
وی افزود: ستاد یادواره شهرستان درراستای کنگره ملی ۲ هزار شهید استان تشکیل شده است و برنامه ریزی ها جهت برپایی یادواره ها در بخش ها و روستاهای تابعه صورت گرفته است .
فرماندار قاین درپایان گفت: مردم شهرستان قاینات درهمه صحنه ها پای کار هستند ودراین برنامه فرهنگی بزرگ نیز پیش قدم خواهند بود.
سرهنگ اسماعیلی جانشین فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی نیز دراین جلسه با بیان اهداف برگزاری کنگره ملی ۲ هزار شهید استان گفت: تجلیل از مقام والای شهیدان به عنوان مفاخر ارزشی نظام جمهوری اسلامی ایران،ثبت ونشر دفاع مقدس وانتقال آن به نسل جوان،معرفی الگوهای ارزشی دفاع مقدس ،ایجاد بستر مناسب جهت گسترش فرهنگ ایثار وشهادت و روحیه بسیجی،ابلاغ پیام شهدا،تقویت روحیه استکبار ستیزی،تقویت روحیه انقلابی و جهادی و شهادت طلبی از جمله اهداف برگزاری کنگره شهداست.
وی با بیان این که کنگره شهدا فرصتی برای معرفی استان است گفت: درهمین راستا اجلاسیه هایی با حضور اقشار مختلف برگزار خواهد شد.
اسماعیلی یکی از اقدامات شهرستانها را در راستای برگزاری کنگره ملی شهدا،برگزاری یادواره ها و محفل شهدایی برشمرد و گفت: در کنگره شهدا برنامه های وسیع فرهنگی،اجتماعی،خدمات رسانی،بصیرتی،نظامی ،اعتقادی و … پیش بینی شده است .
جانشین سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی با تاکید بر این که از ظرفیت مردم در برگزاری این کنگره باید استفاده کرد گفت: آنچه برای ما مهم وارزشی است استفاده از توان مردم در برگزاری این کنگره است.
وی استفاده از ظرفیت مدارس و دانشگاهها و مساجد و دانش آموزان و فرهنگیان را در اجرای برنامه های فرهنگی ودر راستای اهداف کنگره شهدا را بسیار مهم دانست و گفت: از توان تمام اقشار مختلف مردم و همچنین مشارکت آنها در کنگره ملی سرداران شهید باید بهره برد.
دراین جلسه سرهنگ برات زاده معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا(ع) وسرهنگ هزاری فرمانده ناحیه قاینات نیز با ارائه بیاناتی بر اهمیت این برنامه مهم فرهنگی در استان تاکید وخواستار همکاری مسئولین و مردم در برگزاری هرچه باشکوهتر این مراسم در سطح استان شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا