سیاسی

تقویت احزاب سیاسی از برنامه های جدی دولت یازدهم

به گزارش نسیم قائن ، استاندارخراسان جنوبی ظهر امروز در جمع حامیان دولت در شهرستان قاینات گفت: دولت یازدهم به رغم تنگناهای مالی و اعتباری که با آن مواجه است در حوزه های مختلف اجرایی و عمرانی اقدامات زیربنایی و بسیار مهمی را به انجام رسانده است.
سید علی اکبر پرویزی ، ادامه داد: دولت تدبیر و امید در شرایطی مدیریت امور در کشور را به دست گرفت که دولت ۵۴۰ هزار میلیارد تومان بدهی داشت این در حالیست که ۵۰۰ هزار میلیارد تومان نیز پروژه نیمه تمام عمرانی در سطح کشور وجود داشت که می باید تعیین تکلیف می شد.
وی به نرخ بالای تورم و روند افسارگسیخته قیمت ها در ابتدای شروع به کار دولت اشاره کرد و ادامه داد: بعد از انتخاب دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران ، روندتورم در همان نقطه متوقف و در شرایطی که دولت هنوز به صورت رسمی آغاز به کار نکرده بود روند نزولی تورم شروع شد.
وی تجربه بالای کابینه دولت یازدهم را مورد اشاره قرار داد وافزود: این امر در کنار توسعه روابط با کشورهای جهان و تقویت ارتباطات سیاسی موجب شد تا روند صعودی تورم متوقف و طی سال های اخیر سیر نزولی سریعی به خود بگیرد.
وی وجود شخص دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهوری را موجب تزریق ثبات به کشور دانست و تصریح کرد: انتخاب دکتر روحانی ونامش موجب شد تا علاوه بر ایجاد ثبات در بازار سایر بخش ها نیز ثبات و آرامش را تجربه کنند.
پرویزی به اقدامات دولت تدبیر وامید در بخش های مختلف اشاره کرد وادامه داد: در حوزه بهسازی روستایی، گازرسانی ، آسفالت راه ها ومحورهای مواصلاتی و نیز توسعه مناطق محروم وکاهش تورم اقدامات بسیار مناسبی از سوی دولت به انجام رسیده است.
وی با بیان اینکه در حوزه فروش نفت بعد از تمام اقداماتی که صورت گرفته به شرایط قبل ازتحریم ها برگشته ایم گفت: در حال حاضر روزانه ۲ میلیون متر مکعب گاز به تولید گاز کشور اضافه شده است.
وی به مشکلات و نیازمندی های استان خراسان جنوبی اشاره کرد وادامه داد: این استان با چند مشکل اساسی از جمله خشکسالی ، کاهش میزان بارندگی های سالانه، ضعیف بودن زیرساخت های حمل و نقل ، وسعت زیاد و پراکندگی جمعیت مواجه است که مجموع این عوامل خدمت رسانی به مردم این استان را با مشکل مواجه ساخته است.
وی به موضوع اتصال استان به خط ریلی راه آهن سراسری به عنوان یک مطالبه مهم مردمی در استان اشاره کرد وافزود:با پیگیری هایی که در مرکز صورت گرفت خوشبختانه در حال حاضر تمامی مسئولین ارشد نظام در قوای مختلف به ضرورت ایجاد ریل در این منطقه واقف بوده و اجماع نظر واحدی در این زمینه وجود دارد که می تواند ظرفیت بسیار مناسبی برای اجرای این پروژه مهم و ملی ایجاد نماید.
وی به برگزاری جلسه شورای عالی آب در هفته آینده با حضور وزرای مربوطه ، استانداران استان های شرقی کشور و به ریاست معاون اول رئیس جمهوری با دستور کار انتقال آب از دریای عمان به استان های شرقی و مرکزی کشور خبر داد و افزود: امیدواریم در این جلسه تصمیمات خوبی برای انتقال آب به استان خراسان جنوبی نیز اتخاذ گردد.
وی شهرستان قاینات را خاستگاه علما و فرزانگان بسیاری دانست و تصریح کرد: این شهرستان زادگاه علماء، فرهیختگان و بزرگانی است که در بخش های مختلف علمی، حوزوی ، دانشگاهی و… دارای منشاء اثرات فراوانی در بعد داخلی و بین المللی بوده اند.
استاندار خراسان جنوبی به اقدامات انجام شده در خصوص دوبانده کردن مسیر ارتباطی بیرجند – قاین اشاره کرد و افزود: با رایزنی ها و پیگیری هایی که صورت گرفته امیدواریم مشکلات موجود در کارخانه فولاد قاینات هرچه سریعتر مرتفع و شاهد افتتاح این کارخانه مهم در این منطقه باشیم.
وی توسعه صنعت گردشگری در قاینات را باتوجه به ظرفیت های موجود در این شهرستان موردتاکید قرار داد وافزود: باید در خصوص برندسازی زعفران قاینات تلاش و برنامه ریزی جدی تری صورت گیرد چرا که این محصول دارای ظرفیت بسیار خوبی دراین شهرستان است.
وی سالم سازی محیط اداری واجرایی را از اولویت های کاری دولت تدبیر وامید دانست و تصریح کرد: قطعاً احزاب فعال وحمایت از تشکل های سیاسی می تواند در جهت کاستن از انحرافات اجرایی و فساد اداری بسیار مهم و موثر باشد از اینرو حمایت از این تشکل ها و تقویت احزاب سیاسی از برنامه های جدی دولت یازدهم است.
وی به برگزاری جلسات زمان بندی شده و منظم با نمایندگان احزاب و گروه های سیاسی فعال در استان تاکید کرد و ادامه داد:در هر یک از این نشست ها، مشکلات اولویت بندی شده و به صورت موضوعی با ارائه راهکارهای عملیاتی و اجرایی پیشنهاد گردد تا بتوان به نتایج ملموس و مورد نظر دست یافت.
درابتدای این جلسه دکتر جهان بین وصدیقی مشاور امور بانوان فرماندار قاین به ایراد سخنرانی پرداختند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا