سیاسی

تقدیر فرمانده انتظامی قاین از خبرنگاران + تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، فرمانده نیروی انتظامی قاین به مناسبت ۱۷ مرداد ،روزخبرنگاران از خبرنگاران فعال شهرستان تقدیر کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان قاین به مناسبت روز خبرنگار از تلاش و زحمات اصحاب رسانه تقدیر کرد و گفت: خبرنگاران پیشگامان واقعی آگاهی،قاصدان امین و راویان صدیق جامعه هستند.
سرهنگ اسماعیل واعظی دراین جلسه با اشاره به اهمیت نقش خبرنگاران در اطلاع رسانی و پیشبرد اهداف جامعه افزود: خبرنگاران به دلیل گستره ارتباطی با آحاد مردم با اطلاع رسانی به موقع و صحیح حقایق نقش مهمی در احساس امنیت و نظم جامعه دارند.
وی بیان داشت: مقام معظم رهبر(مدظله العالی)در توصیف شغل خبرنگاری و خبرنگار فرمودند: خبرنگاری و گزارشگری یک حرفه با ارزش است واین ارزش زمانی افزونتر می شود که این انجام وظیفه با صداقت و تعهد ودر خدمت رسانی به ملت وقوانین باشد.
سرهنگ واعظی ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدای رسانه اظهارکرد: شهید صارمی ودیگر شهدای عرصه فرهنگ،با نثار خون خود پایداری در راه صداقت و حق را تایید کردند.
وی اظهارداشت: نقش امنیت آفرینی خبرنگاران در سطح احساس امنیت محدود نمی ماند بلکه قلمروهای عینی امنیت اجتماعی را در برمی گیرد یعنی خبرنگاران در فرایند اطلاع رسانی خود هم می توانند به شهروندان در برابر انواع کژکاری کردی ها وکج روی های اجتماعی یاری رسانند و هم می توانند به پلیس در فرایند علمی و حرفه ای کشف جرم و کجروی کمک کنند.
فرمانده انتظامی قاین در ادامه بیان داشت: امنیت عمومی از اساسی ترین نیاز های انسانی به شمار می رود که حفظ آن بر عهده نیروی انتظامی گذارده شده واحساس امنیت به عنوان بخشی از امنیت عمومی مقوله ای ذهنی ودرونی می باشد که برآیند عمل کلیه نهادهای اجتماعی است.
دراین عرصه نقش وسایل ارتباطی جمعی و خصوصا خبرنگاران در انعکاس رویدادها بسیار برجسته و بی بدیل است.
وی با بیان این که اطلاع رسانی واستفاده از وسایل ارتباط جمعی در انتقال دست آوردها،تجارب علمی و آگاه سازی جامعه نقش انکار ناپذیری دارند،گفت: زیرساخت های اطلاع رسانی بر محور خبراستوار بوده و پردازش و انعکاس آن نیز وابسته به وجود خبرنگار می باشداز این رو نقش خبرنگار در دستیابی به اهداف توسعه وجهانی شدن ارتباطات به عنوان عنصری حیاتی وارزشمند بیشتر مشخص می شود.
واعظی با اشاره به نقش رسانه ها در پیشگیری از وقوع جرم خاطر نشان کرد: با اقدامات وفعالیت های فرهنگی و دینی می توان از وقوع بسیاری از جرائم پیشگیری کرد،چرا که بسیاری از حوادث،اتفاقات و جرائم در نتیجه عدم آگاهی ،نبود شناخت کافی و تربیت نادرست شکل می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا