سیاسی

تعیین تکلیف و پیگیری راه اندازی پادگان از خواسته های مردم قاین است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در جلسه شورای اداری استان که روز گذشته با حضور استاندار ومدیران کل دستگاههای اجرایی در شهر قاین برگزار شد با بیان این که شهید باهنر و رجائی جاودانه تاریخ شدند گفت: شهیدان رجائی و باهنر باید الگویی برای مدیران ما باشند.
وی در ادامه و با اشاره به بخشی از پروژه های نیمه تمام در شهر قاین خطاب به استاندار خراسان جنوبی گفت: در شهر قاین پروژه های نیمه تمام زیادی داریم که حتی پس از افتتاح به حال خود رها شده اند که نمونه آن همان استخرشنای قاین است که به آن اشاره هم داشتید واین تنها مشکل شهر قاین نیست.
حجت الاسلام رحمانی با اشاره به پروژه پادگان قاین که از مصوبات سفر مقام معظم رهبری در سال ۱۳۷۸ به قاین است گفت:بیش از ۱۸ سال است که در نزدیکی قاین ۶۰۰ هکتار زمین دور تا دور آن به عنوان پادگان دیوار کشی و سیم خاردار کشیده شده است و در شهری که مردم آن با کشاورزی و دامداری زندگی می کنند این میزان زمین هم از چرای دام و از زراعت برای کشاورزان محروم شده است و آیا این قابل بخشش است؟
وی ادامه داد: از فولادی سخن می گویم که ۴۹ درصد آن از مال بیت المال است و شما در اولین سفر خود به شهر قاین ورود جدی به فولاد داشتید و تاکنون نتیجه دلخواهی حاصل نشده است.
امام جمعه قاین پیگیری این پروژه ها را از خواسته های به حق مردم دانست و گفت: باید تکلیف این پروژه های اقتصادی در شهر هرچه زودتر مشخص شود.
حجت الاسلام رحمانی درادامه به اجرای مرّ قانون در خراسان جنوبی و شهر قاین اشاره کرد و گفت: قانونی به تصویب رسیده است که در کل کشور ویلا سازی ممنوع است و ماهم می گوییم از جنگل های گلستان تا جنگل های آستارا به دیده منت چرا که هر کس خواسته باشد دراین مناطق ویلا بسازد باید درختان زیادی را قلع و قمع کند اما در منطقه کویری همچون قاین اگر هر فردی بخواهد ۲ هزار متر ویلا بسازد شک نکنید که ۲۰۰ تا ۳۰۰ اصله درخت زرشک و عناب و یا پسته در منطقه خواهد کاشت و حتی با دبّه آبیاری خواهد کرد و لذا باید دراین زمینه ها در مناطق کویری همکاری بیشتری وجود داشته باشد.
امام جمعه قاین با اشاره به بلوکه شدن پول ها در بانکها ودریافت سود گفت: دربرخی از نقاط بخش قابل توجهی از نقدینگی مردم در بانکها به دلیل فروش ملک های کشاورزی است که فروخته شده ودر بانک بلوکه شده است و سود ۱۸ درصدی دریافت می شود واین می تواند یک زنگ خطری برای اقتصاد باشد .
وی به دشت های وسیع در بخش مرکزی قاین ودر نزدیکی محمد آباد علم و بند قدیمی معروف به بند خروس اشاره کرد و گفت: با یک کار کار شناسی شده دراین مناطق که قدمت بسیار طولانی دارد مسئولین امر می توانند با ایجاد بندهای خاکی منابع قابل توجهی از سفره های آب زیرزمینی را ذخیره سازی کنند و حتی این موضوع می تواند کمکی به مسئله آب فولاد باشد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا