سیاسی

تعطیلات نوروزی بهترین فرصت برای معرفی ظرفیت ها و مزیت های اقتصادی قاینات

به گزارش نسیم قائن ، بهمن کهن ترابی فرماندار و رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان قاینات در اولین جلسه برنامه ریزی ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان که در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از تعامل و همراهی مدیران در برنامه های دهه فجر امسال و همچنین تلاش هایی که در سال گذشته در ستاد هماهنگی خدمات سفر، داشته اند گفت: شهرستان قاینات در دهه فجر امسال بیشترین پروژه ها را داشت ومسئولین شهرستان نیز تعامل وهمراهی خوبی را در جهت توسعه شهرستان در حوزه های مختلف داشته اند .
وی افزود: تعامل و هماهنگی مدیران با فرمانداری، منجر به تسهیل امور مردم می شود و این تعاملات برای جلوگیری و پرهیز از موازی کاری، پرداخت های هزینه های کمتر، صرف انرژی کمتر و ارائه خدمات مطلوبتر و بهتر به مردم، لازم وضروری است.
فرماندار در ادامه اظهارکرد:با توجه به تأکیدات استاندار مبنی بر استفاده مطلوب از فرصت عید نوروز در جهت معرفی شهرستان، عرضه و فروش محصولات و صنایع دستی، با تلاش و همراهی همه مسئولین و مردم می توانیم از این ظرفیت بیشترین بهره برداری برای رونق تولید، فروش محصولات و معیشت مردم، داشته باشیم.
کهن ترابی با تاکید بر همکاری مدیران اجرایی شهرستان در ستاد سفر نوروزی گفت:کلیه اعضای ستاد باید در نحوه و اجرای برنامه ها و خدمات رسانی به زائرین، مسافرین و گردشگران در ایام تعطیلات، از آزمون و خطا دوری کنند و از نقاط ضعف سنوات گذشته و همچنین نواقصی که احتمالا بوده استفاده و آن را تبدیل به فرصت کرده و با اتخاذ تدابیر لازم، نقاظ ضعف را به نقاط قوت تبدیل نمایند.
وی خطاب به رؤسای کمیته های ستاد خدمات سفر شهرستان، با بیان اینکه برای اجرای کلیه فعالیت ها در این ایام بایستی برنامه داشته باشید، تصریح کرد: هر یک از مدیران با کارشناسان ذیربط دستگاه اجرایی مشورت نموده و از ایده هایی که می تواند به خدمات رسانی بهتر و مطلوبتر به مسافرین و گردشگران کمک کند؛ حتما استفاده نمایند.
فرماندار خطاب به شهرداران، تأکید کرد: شهرداران باید تمام تلاش خودشان را برای زیبا سازی شهری و ساماندهی فضای سبز شهری برای جذب گردشگران و مسافرین و به ویژه شهروندان در این ایام نوروزفراهم نمایند، بگونه ای که نتایج و آثارش برای همه مردم و مسافرین در سطح شهر ها مشهود باشد.
رئیس ستاد خدمات سفر قاینات، گفت: از تعطیلات نوروزی باید بعنوان یک فرصت در راستای معرفی شهرستان، صنایع دستی، فرصت های سرمایه گذاری و دیگر مزیت های اقتصادی، فرهنگی، تاریخی و غیره بخوبی استفاده کرد.
کهن ترابی با پیشنهاد به اعضای ستاد تسهیلات سفر شهرستان گفت: به منظور پیشگیری و کاهش حوادث احتمالی زائرین و مسافرین در ایام نوروز، اقامتگاه هایی در فاصله ۴۰ الی ۲۰ کیلومتری شهر ها ایجاد گردد تا ضمن پذیرایی از آنان و استراحت رانندگان، بستر و زمینه عرضه و فروش محصولات و صنایع دستی منطقه را فراهم نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا