سیاسی

تعامل بین متولیان مسجد وپایگاههای بسیج بیشتر شود/ مسجدنماد وحدت و همدلی

به گزارش نسیم قائن ، محسن کاری مسئول بسیج مساجد ومحلات سپاه ناحیه قاین در همایش گرامیداشت روزجهانی مساجدوتجلیل از برترین های مساجد شهرستان قاین اظهارداشت: هدف از برگزاری این برنامه ها ضمن گرامیداشت این روز بزرگ، به نوعی انتقال تجربیات موفق ائمه جماعات وفرماندهان ومسئولین فرهنگی پایگاهها وخادمین مساجد وبرقراری ارتباط وتعامل بیشتر بین این افراد است.
وی افزود: مسجد نماد استوار تمدن اسلامی در طول تاریخ بوده است ودرخشان ترین دوره در طول حیات مسجد، در زمان صدر اسلام ودر زمان پیغمبربوده است ودرآن زمان مسجد فقط محلی برای عبادت نبود وبسیاری از مسائل اقتصادی،سیاسی،نظامی وقضائی درمساجد حل می شدومسجد کارکردهای مختلفی داشت وسوال این است که آیا مساجد ما در حال حاضر کارکردهای زمان صدر اسلام رادارد یا صرفا فقط در حد نماز جماعت بوده است؟
جانشین سپاه ناحیه قاین اظهارداشت: مسجد در صدر اسلام کانون مشورت بود ،تعامل اجتماعی در صدر اسلام بسیار زیاد بود.
مسجدصدر اسلام نماد وحدت وتجلی گاه وحدت بود وبه عنوان یک مکان اتحاد وهمدلی حول محور مسجد برنامه های مختلفی را انجام می دادند وهمین حضور پرشکوه مردم باعث رعب و وحشت در دل منافقین می شد وامید است که با اجرای برنامه های شما متولیان مساجد شهرستان بتوانیم نوروحدت ویکپارچگی مسلمانان را در تمام دنیا منعکس کنیم.
محسن کاری گفت:مسجد در صدر اسلام پایگاه نظامی بود وما دردوران دفاع مقدس نمونه بارزآن را داشتیم وامروز که در عرصه جنگ نرم قرارداریم آیا مسجد کارکردهای مبارزه با جنگ نرم رادارد واین سوالی است که با از خود بپرسیم وبرنامه های خودرا حول کارکردهای موفق مساجد پیش ببریم.
وی افزود:مسجد پایگاه تعالی وتربیت بود ودرحال حاضر نیز ما مساجدی داریم که مسائل تربیتی را به دانش آموزان آموزش می دهند.
در بحث پاسداری از عدالت ،حضرت علی(ع)در مسجد کوفه جایگاه داشتند آیا مساجد ما در حال حاضر در بحث عدالت پایگاه مظلومان است ؟
مسئول بسیج مساجد ومحلات قاین نصریح کرد،مسجد در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشت وجرقه های پیروزی انقلاب از همین مساجد بلند شدوامروز این نقش های فراموش شده باید در مساجد فعال تر وپویا تر شود ومساجد تراز انقلاب اسلامی راداشته باشیم.
کاری افزود:مسجدصدراسلام کانون امرونهی بود.واجب فراموش شده ای که در صدر جامعه ما هست
جایگاه مسجد،جایگاه تحقق امر به معروف ونهی از منکر بود .باید ها ونبایدهایی را که پیامبر می خواست به مردم ابلاغ کند در مسجد به مردم می گفتند.
وی افزود:حضور مردم ومومنان در مسجدآنهارا به سمت خوبیها هدایت می کند وکسی که به سمت مسجد حرکت می کندقطعا در مسیر انحراف قرار نخواهد گرفت وکسانی که درمسجد حاضر می شوند به سمت خوبیها ومعروفات کشیده خواهند شد واز رذائل دور خواهند شد.
جانشین فرمانده سپاه قاین گفت:با توجه به معضلاتی که در جامعه ما وجود دارد فریضه امربه معروف ونهی از منکرباید جدی گرفته شود وتشکیل شورای امر به معروف ونهی از منکر در مساجد باید تشکیل شود ودر خصوص امربه معروف ونهی از منکرآیات متعددی داریم که باید محور کار ما در راه اندازی شورا، امر به معروف ونهی از منکر باشد .
وی گفت:با تشکیل شورای امر به معروف ونهی از منکر بسیاری از معضلات ومشکلات جامعه با نظریات ومشورت با عوامل شورا حل وفصل خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا