سیاسی

تصویب ۶۲ طرح اشتغال زائی در کمیته اشتغال و سرمایه گذاری قاینات/جذب اعتبار فقط برای ۵ طرح

به گزارش نسیم قائن ، مجید بیکی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان قاینات در چهارمین جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اظهار کرد: دولت در راستای اشتغالزائی طرحی را از طریق مجلس شورای اسلامی مصوب کرد که مبلغی را از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در سطح روستا ها و مناطق عشایری به متقاضیان مربوطه پرداخت کند.
وی افزود: یکی از مهمترین ویژگی این تسهیلات بهره پایین و بازپرداخت طولانی مدت است که بهترین شرایط را برای ایجاد اشتغال در سطح روستا ها فراهم می کند.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری خاطرنشان کرد: با پیگیری هایی که صورت گرفت ۱۵۵ طرح با ۷۵ میلیارد تومان در کمیته فنی اشتغال شهرستان در حوزه های مختلف تصویب شد که از این تعداد ، ۶۲ طرح در کمیته فنی استان با مبلغ ۵۲ میلیارد تومان مصوبه گرفته است.
وی با بیان این که شهرستان قاینات در تعداد طرح های مصوب اشتغالزائی از آمار خوبی برخوردار است گفت:از طرح های معرفی شده ۱۷ طرح به دلایل مختلف با موانعی مواجه شده است که رفع این موانع در دستور کار کمیته اشتغال شهرستان قرار گرفته است.
بیکی یکی از مهمترین اهداف کمیته اشتغال شهرستان را تصویب طرح هایی عنوان کرد که بیشترین اشتغالزائی را در سطح روستاها ومناطق عشایری داشته باشد .
وی افزود:اعضای کارگروه هم بایستی حداکثر استفاده از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری را برای راه اندازی طرح ها و ایجاد اشتغال در روستا ها به جهت بهبود معیشت و اقتصاد آنان و ماندگاری جمعیت روستایی، در دستور کار خود قرار بدهند.
سهم اندک قاینات در جذب اعتبارات اشتغال روستایی و عشایر
عرب نژاد رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی قاین دراین جلسه اظهارکرد:از۶۲ طرح مصوب در کمیته شهرستانی،فقط ۵ مطرح با اعتبار ۱میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان جذب شده است که در مقایسه با سایر شهرهای استان،قاینات رقم بسیار پایینی دارد و درخواست ما از بانکها ومتقاضیان این است که هرچه سریعتر نسبت به رفع موانع اقدام تا اعتبارات بیشتری برای طرح های روستایی در شهرستان جذب شود.
در این جلسه تعداد ۱۹ متقاضی دریافت تسهیلات اشتغالزائی، در خصوص طرح ها و موانع بانکی و اداری پرداخت تسهیلات، مطالبی بیان نمودند که پاسخ و راهکار لازم توسط مسئولین بانک ها ارائه گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا