سیاسی

تصمیم گیری ترامپ باز هم به تعویق افتاد

به گزارش نسیم قائن ، با وجود آنکه براساس قانون مصوب کنگره آمریکا در سال ۱۹۹۵ دولت این کشور موظف است که نسبت به انتقال سفارتخانه خود به قدس اقدام کند، تاکنون همه رئیسان جمهوری این کشور این قانون را تعلیق کرده اند.
ترامپ نیز تاکنون دو بار این قانون را به دلیل آنچه احتمال تاثیر منفی بر روند گفت و گوهای سازش میان اسرائیل و فلسطینیان اعلام شده، تعلیق کرده است.
اما به رغم این اقدامات، جمعه گذشته یک مقام بلند پایه آمریکایی گفته بود که به احتمال زیاد ترامپ در سخنانی که چهارشنبه آینده ایراد خواهد کرد، قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل شناسایی می کند.
‘جرد کوشنر’ مشاور و داماد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دیروز (یکشنبه ) گفت که رئیس جمهوری هنوز درباره به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی تصمیمی نگرفته است. وی با این حال تاکید کرد که این مساله همچنان در دست بررسی است.
‘صائب عریقات’ دبیر کمیته اجرایی ‘سازمان آزادی بخش فلسطین’ همچنین گفت که اعتراف آمریکا به پایتخت بودن قدس برای اسرائیل یک آشوب بین المللی خطرناک ایجاد خواهد کرد.
با این حال عریقات تاکید کرد که این امر وضعیت قانونی قدس را که مشروعیت آن در قوانین بین المللی تضمین شده بود ، تغییر نخواهد داد.
وی گفت: آمریکا با به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، دچار یک رسوایی سیاسی و قانونی می شود و خود را در انزوای سازمان های بین المللی و اراده جهانی قرار می دهد.
العالم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا