سیاسی

تشکیل ۴۰۰ تعاونی با اعتبار ۵۵میلیاردریال درقاین

به گزارش نسیم قائن ، مهندس محمدزنگنه رئیس اداره کار،تعاون ورفاه اجتماعی قاین در جلسه توسعه تعاون شهرستان گفت:شهرستان قاین بعد از مرکز استان بیشترین تعاونی راداردو۴۰۰تعاونی از ابتدای شروع فعالیت وزارت تعاون در سامانه ها ثبت شده است که این تعدادتعاونی تمام جمعیت شهرستان را تحت پوشش دارد.
وی بیان داشت:سرمایه این تعاونی ها۵۵میلیاردریال است وبیشتراین تعاونی ها در بخش های کشاورزی،صنعت ومعدن،خدمات،مسکن،تعاونی های مصرف وتعاونی های دانش بنیان وتعاونی های فراگیر هستند.
رئیس اداره کار،تعاون ورفاه اجتماعی قاین اظهارداشت:با توجه به اینکه بیشتر تعاونی های ما به ثبت رسیده اند اما عملا فعالیتی ندارند لذا از یک سال گذشته تعیین تکلیف تعاونی های غیرفعال در دستور کار قرار گرفت وتاکنون ۵۰تعاونی غیرفعال تعیین تکلیف شده است.
زنگنه با اشاره به مشکلات حوزه تعاون شهرستان گفت: اکثرتعاونی های ما در نقدینگی وسرمایه درگردش با مشکل روبرو هستند
وی افزود:تعاونی ها در بحث مالیات هم با مشکلاتی روبرو بودند که با تشکیل کارگروهی دراستان این موضوع هم در دستور کار قرار گرفته است وهمچنین روند طولانی شدن ثبت تعاونی ها از جمله مشکلاتی است که گریبان گیر تعاونی های شهرستان است
رئیس اداره کار،تعاون ورفاه اجتماعی قاین همچنین با بیان اینکه امسال در کارگروه اشتغال استان ۱۲۹۷نفربه شهرستان سهمیه داده شده است که این تعداد دربین۲۲دستگاه شهرستان تقسیم شده است وتاکنون۷۴۹نفر درسامانه رصد به ثبت رسیده است که معادل۸۵درصدتعهد اشتغال شهرستان انجام شده است.
وی درخصوص مشاغل خانگی اظهارداشت: تاکنون۸۲مجوز مشاغل خانگی درشهرستان صادرشده است .
زنگنه سهم شهرستان را درمشاغل خانگی۱میلیاردو۱۱میلیون تومان ذکر کرد.
وی اعتبارات صندوق کاروآفرینی وامید شهرستان را ۲میلیاردو۱۴۰میلیون تومان اعتبارات داریم که دربحث کارآفرینی متناسب با وضعیت اشتغال ومتناسب بامنطقه ومشاغل خرد ومشاغل خانگی وپشتیبان هیچ محدودیتی برای پرداخت نداریم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا