سیاسی

تشکیل انجمن حمایت از کنکوریهای شهرستان/در مدارس باید نشاط و شادابی وامید تزریق شود

به گزارش نسیم قائن ، عصر امروز پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قاین در فرمانداری قاین تشکیل شد .
دراین جلسه پیرامون هزینه خوابگاههای شبانه روزی ،دبیرستان بزرگسالان ،راه اندازی دبیرستان روستای پهنایی ،تجلیل از برترین های کنکور سراسری ،برگزاری یادواره شهدای دانش آموز وفرهنگیان بحث و گفتگو شد .
سید احمد للهی مدیر آموزش و پرورش قاین در خصوص راه اندازی دبیرستان روستای پهنایی گفت: براساس قانون تعداد دانش آموزان باید به ۱۲۰ نفر برسد که با توجه به کم بودن تعداد دانش اموزان با راه اندازی این دبیرستان در استان وتهران موافقت نشده است .
وی از صدور مجوز دو دبیرستان هیئت امنایی در شهرستان قاین خبر داد و گفت: پیگیری هایی برای راه اندازی دوره اول دبیرستان فرهنگیان داشته ایم که این موضوع در سال تحصیلی آینده نیز اجرایی خواهد شد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان قاینات به ثبت مدارس شهرستان قاینات در سامانه سپند اشاره کرد و گفت: شهرستان قاینات در این زمینه نسبت به مناطق ۱۲ گانه استان در رتبه اول استان قرار دارد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان قاینات در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از اولیاء مدارس در طول سال تحصیلی گفت: اگر مشارکت مردم در آموزش و پرورش نباشد قطعا آموزش وپرورش به جایی نمی رسد.
وی ادامه داد: امید است امسال هم با مشارکت مردم و اولیاء دانش آموزان بتوانیم سال تحصیلی خوبی را برای دانش آموزان در مدارس رقم بزنیم.
مدیر آموزش و پروش قاین در بخش دیگری از سخنان خودبه حضور بازرسان در شهرستان قاینات برای ایجاد دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و گفت:راه اندازی و ایجاد دانشگاه فرهنگیان منوط به اجازه شورای گسترش است و امیدواریم که با پیگیری های مسئولین این امر به ثمر برسد.
کریمی فرماندار قاین دراین جلسه با تاکید بر همکاری همه مردم ومسئولین و خیرین در پشتیبانی از آموزش و پرورش خواستار تشکیل کمپین هایی در حمایت از دانش آموزان نیاز مند شد و گفت: دراین زمینه فرهنگیان و بازنشستگان فرهنگی می توانند اقدامات خوب و موثری انجام دهند.
وی همچنین به راه اندازی و تشکیل انجمن حمایت از کنکوریهای شهرستان اشاره کرد و گفت:با راه اندازی این انجمن می توان اقدامات خوبی در زمینه موفقیت بیشتر دانش آموزان قاین انجام داد.
کریمی با بیان این که دانش آموزان نیاز به الگو دارند گفت: شهرستان قاینات نخبگان برجسته ای دارد که از درون همین مدارس به مدارج عالیه رسیده اند و میتوان از حضور این افراد در مدارس استفاده کرد تا هم تجدید خاطره ای برای این افراد باشد و هم دانش آموزان با این افراد که اکنون الگو واسوه ای برای شهرستان و کشور هستند بیشتر آشنا شوند ودر کنار آن نیز کمبود ها به اطلاع این افراد رسیده و خواستار همکاری بیشتر در زمینه های آموزشی شهرستان شد.
وی گفت: می توان انجمن حمایت از نخبگان را نیز راه اندازی ودراین انجمن ها از حضور نمایندگان سابق و مدیران ارشد استان و کشور که در حال حاضر مسولیتی دارند بهره برد و مشکلات ونیاز های شهرستان را نیز از این طریق می توان مرتفع کرد.
کریمی با بیان این که در مدارس باید نشاط و شادابی وامید تزریق شود گفت: دانش آموزان وقتی حضور نخبگانی که از همین مدارسی که در حال حاضر درآن تدریس می کنند را ببینند می توانند به آینده خود بیشتر امید وار باشند.
فرماندار قاین در خصوص مراسم تجلیل از کنکوریهای برتر شهرستان گفت: این جلسه با هم افزایی و همدلی و همکاری ادارات و نهادها ودرخور شان دانش آموزان برگزار شود.
وی در ادامه با بیان این که شورای آموزش و پرورش جایگاهی خاصی دارد و باید برای آن ارزش قائل شد گفت: دراین جلسه مدیران مربوطه باید شخصا حضور داشته باشند ودرغیر این صورت افرادی که اختیار تام دارند در جلسه حضور داشته باشند.
کریمی از همه ادارات ونهادها خواست که در کنار آموزش و پرورش قرارگیرند و بایک هم افزایی نسبت به حل مشکلات اقدام کنند .
وی گفت: متاسفانه از ظرفیت ها برای آموزش و پرورش به خوبی نتوانسته ایم استفاده کنیم.
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیز دراین جلسه با بیان این که وقتی در شهرستان کاری می خواهد انجام شود نیاز به یک همدلی و همکاری وجود دارد گفت:این که کار می خواهد به نام کدام شخص یا گروه تمام شود یک اندیشه خطر ناک است و به شدت محکوم می شود.
وی بر تعامل و همکاری بین همه دستگاههای اجرایی با آموزش و پرورش تاکید کرد وگفت: در ایام فرارسیدن ماه مهر قرار داریم و با توجه به این که وضعیت معیشتی مردم دراین دوران با مشکل مواجه است و به همین دلیل شاید بسیاری از افراد مجبور به ترک تحصیل می شوند لذا مسئولین امر در این ایام رعایت حال خانواده های نیاز مند در زمان ثبت نام و اخذ وجه را داشته باشند و در صورت امکان نسبت به افزایش هزینه های خوابگاهی تغییرات چندانی صورت ندهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا