سیاسی

تست ۳۵۰راس گاوجهت شناسایی بیماری سل در قاین

به گزارش نسیم قائن ، در راستای نظارت بهداشتی و شناسایی بیماری سل گاوی بعنوان یک بیماری خطرناک مشترک قابل انتقال از دام به انسان تست تشخیصی بیماری سل(توبرکولین) انجام شد.
دکتر گوهری رئیس شبکه دامپزشکی قاینات با اعلام این خبرگفت: با تلاش کارشناسان واحد سل شبکه دام پزشکی قاین بر روی تعداد ۳۵۰راس گاو و گوساله دامداریهای شهرستان جهت شناسایی بیماری سل گاوی بعنوان یک بیماری خطرناک مشترک قابل انتقال از دام به انسان تست تشخیصی بیماری سل(توبرکولین) انجام شد.
وی افزود: با انجام تست فوق علاوه بر کنترل بیماری امکان شناسانی دام بیمار و حذف آن وجود دارد، که این اقدام بهداشتی و ضروری برابر دستورالعمل های کنترلی دامپزشکی باعث پیشگیری از وقوع احتمالی بیماری در جمعیت دامی و انسانی خواهد شد ، با انجام تست تشخیص بیماری سل گاوی و در صورت احتمال مثبت بودن بیماری در دام بلافاصله گاو یا گوساله فوق به کشتارگاه جهت ذبح و طی مراحل قانونی انتقال داده می شود.
فعالیتهای دامپزشکی درجهت کنترل، مبارزه، درمان، پیشگیری و ریشه کنی بیماریهای دامی و مشترک بین انسان ودام برای صیانت از سرمایه دامی کشور و ارتقاء سلامت و بهداشت عمومی جامعه می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا